2.4 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
26 Жовтня, Вівторок

Амброзія: біда для алергіків. Хто піде на боротьбу із злісним бур’яном?

АКТУАЛЬНО

У Корсуні-Шевченківському затримано шахрая, який ошукав стареньку жінку. ФОТО

Чоловіку, який ошукав місцеву пенсіонерку за схемою «Ваш родич у біді» оголошено про підозру за ч. 2 ст. 190...

Намагався підкупити дільничного

Корсунь-Шевченківський відділ Смілянської окружної прокуратури повідомив місцевого жителя про підозру за надання неправомірної вигоди службовій особі Досудовим розслідуванням встановлено, що...

У навчальному закладі Корсуня виявлено розтрату бюджетних коштів

До суду скеровано обвинувальний акт відносно службової особи одного з державних навчальних закладів міста Корсунь-Шевченківський за фактом розтрати бюджетних...
Надросся
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

Здавалося б, сьогодні немає людини, яка б не чула про шкідливість амброзії. Ця рослина стала інтенсивно розмножуватися на території України на початку двотисячних і вже тоді проявила свій злісний «характер» – рослина виявилася небезпечним алергеном. На амброзію наклали карантин і почали впроваджувати заходи з її ліквідації. Але, попри це, досі в боротьбі з нею люди програють. Чому цей бур’ян завойовує все нові й нові території? Чи то амброзія надто живуча рослина, чи то заходи з її ліквідації впроваджують якось мляво?

, Амброзія: біда для алергіків. Хто піде на боротьбу із злісним бур’яном?, Надросся Online

Рослина особливо небезпечна під час цвітіння, який припадає на вересень-жовтень. Її пилок провокує у людей алергію. Медики називають це амброзійним полінозом або сінною пропасницею. Від її пилку страждають й астматики, у яких загострюються приступи бронхіальної астми.

Валентина Іванівна, 48-ми років, жителька міста, на своїй ділянці оголосила амброзію «ворогом №1», адже щоосені мусить переживати через неї підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршення зору. Спочатку, каже, думала, що це застуда. Але згодом лікарі констатували алергію, тож тепер із антиалергійними препаратами не розлучається. Не дає пані Валентина цій злощасній рослині і шансу рости на своїй ділянці, нещадно вириваючи з корінням, лиш тільки завбачить.

Але як бути з іншими територіями, де амброзія почувається привільно? Варто уважно придивитися до узбіч тротуарів, зарослих травою, до присадибних ділянок — і амброзію можна відшукати навіть там, де й не думалося. Що вже казати про посадки і узбіччя вздовж позаміських трас. На нараді в райдержадміністрації, де розглядали це питання, начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА Валентин Гранатирко доповів:

— На сьогодні в нашому районі амброзія поглинула велику територію. Ми проїхали Стеблів, Шендерівку, Комарівку до границі району і побачили, що місцями амброзія стоїть, мов ліс. Особливо біля містків, пам’ятних знаків, встановлених поза населеними пунктами, в місцях, густо зарослих бур’янами. Не буду казати, наскільки амброзія шкодить нашому здоров’ю, це і так всі знають. Я сам від неї не хворію. Але у мене є товариш, який за два місяці вересня-жовтня на двір не виходить: ніс стає червоний, потім бульки з носа, а далі йде у лікарню і лежить на крапельницях, — так емоційно коментує начальник відділу архітектури Валентин Гранатирко ситуацію із амброзією на Корсунщині.

То хто ж і як бореться на території міста Корсуня-Шевченківського і всього району із «зеленою пожежею», як вже почали називати амброзію? Як свідчить практика, громадяни покладають лідерство у цій «боротьбі» на органи влади. Слід зазначити, що влада наче й не відхрещується від цих обов’язків і навіть розробила Програму з ліквідації амброзії полинолистої на території Корсунь-Шевченківського району протягом 2015-2018 років. Але з цього приводу можна лише констатувати: за чотири роки дії програми її виконання досі залишає бажати кращого.

— З тих коштів, що виділені по програмі, а це 200 тисяч гривень, використали всього-на-всього 20 тисяч. Це навіть на 2% менше, ніж торік, — наводить дані Валентин Гранатирко.

За його словами, зараз рейдова бригада проводить об’їзд району з метою виявлення найбільш зарослих амброзією територій. Першим напрямком став стеблівський, але надалі планується перевірити всі громади. Прозвучало багато зауважень в питанні поширення амброзії і до міста. Як планують здійснювати ліквідацію амброзії на території Корсуня, ми спілкуємося із міським екологом Галиною Гречухою.

— До населення у нас претензій немає, — зауважує вона, — перевірки показують, що приватні обійстя і присадибні ділянки від амброзії чисті. Що стосується очищення від амброзії територій, які перебувають у володінні міської ради, то на цей час вже є домовленість із філією райавтодору з метою залучення до скошування амброзії техніки цього підприємства. Буде надано трактор з косаркою для викошування амброзії на узбіччях доріг по таких вулицях і територіях: Палія, Каштановій, Кутузова, біля МРЕВ, інтернату, єврейського кладовища та ін.

Щодо інших населених пунктів району, то, як зазначив голова райдержадміністрації Василь Клименко, дані протокольні доручення міському голові, головам ОТГ з рекомендаціями призначити відповідальну особу по боротьбі з амброзією, а також на картах землеустрою територій показати сільгосптовариства, землі яких граничать з узбіччями доріг, лісними масивами та землями загального користування, і зобов’язати їх скосити амброзію на цих ділянках. Крім того, в місцевих бюджетах на 2019 передбачити кошти на заходи з ліквідації амброзії.

Ще місяць люди будуть перебувати у небезпеці зазнати лиха через амброзію. Але покладатися у боротьбі за своє здоров’я тільки на органи влади – пів справи. Дієвіше і реальніше буде перемогти цю злісну рослину спільними силами: узявшись усім разом — екологічній службі, підприємствам, навчальним закладам, громадськості — стати і очистити від амброзії прилеглі території. Як це зробили ми неподалік приміщення «Надросся».

Пам’ятаймо – позбутися алергії набагато складніше, ніж позбутися амброзії.

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

У Корсуні-Шевченківському затримано шахрая, який ошукав стареньку жінку. ФОТО

Чоловіку, який ошукав місцеву пенсіонерку за схемою «Ваш родич у біді» оголошено про підозру за ч. 2 ст. 190...

Намагався підкупити дільничного

Корсунь-Шевченківський відділ Смілянської окружної прокуратури повідомив місцевого жителя про підозру за надання неправомірної вигоди службовій особі Досудовим розслідуванням встановлено, що за керування автомобілем у стані...

У навчальному закладі Корсуня виявлено розтрату бюджетних коштів

До суду скеровано обвинувальний акт відносно службової особи одного з державних навчальних закладів міста Корсунь-Шевченківський за фактом розтрати бюджетних коштів та службового підроблення (ч....

Скандал і поліція: у Корсунь-Шевченківську міську раду викликали правоохоронців

Візити поліції в Корсунь-Шевченківську міську раду останнім часом стали явищем частим. Сьогоднішній день поповнив цю статистику. Сьогодні, 6 жовтня, виникла неординарна ситуація: до депутатки міської...

За крок до опалювального сезону: чи готовий Корсунь до холодів?

Тепло і сонячно (до 15-16 градусів тепла) вдень і майже морозно вночі – такою погодою дивує цьогорічний жовтень. Попри доволі лагідну погоду, осінь поступово...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -