12.4 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
21 Жовтня, Середа

Багатоликий грип: які віруси грипу загрожують корсунцям та як з ними боротися?

АКТУАЛЬНО

“Нові сили – нові дії!”: звернення до громади кандидата на посаду Корсунь-Шевченківського міського голови Руслана Обуховського

Кандидат на посаду Корсунь-Шевченківського міського голови Обуховський Руслан Сергійович. Звернення до громади.  Друзі! Сьогодні ми перебуваємо за крок до місцевих виборів....

Команда «Нової політики» — команда об’єднавчих дій!

25 жовтня стане стартом для нової громади, якої досі не було на карті України, — Корсунь-Шевченківської об’єднаної територіальної громади...

КОМАНДА «НОВОЇ ПОЛІТИКИ»: ЗБУДУЄМО ГРОМАДУ ЩАСЛИВИХ ЛЮДЕЙ!

Щасливі люди живуть у такій громаді, де їх чують, бачать і розуміють. Де перед ними не зачиняють двері, коли...

Грип відомий людству уже сотні років. Іспанка, інфлюенца – в минулі століття, звичайний, свинячий, пташиний грип – в наш час: під різними назвами, але з однаково небезпечними наслідками, грип давно має свою печальну історію епідемій і пандемій, які коштували населенню планети тисячі життів. Попри покладені на боротьбу з ним титанічні зусилля, жодними засобами, щоб назавжди подолати цю інфекцію, людство не володіє. Його «сила» — у багатоликості: грип має три типи А, В і С та безліч варіацій. Цієї зими жителям України загрозу становлять два його види – звичайний і пташиний.

 

Грип звичайний

Зима — традиційний час для поширення вірусу грипу типу А. Попри те, що грип дуже схожий із звичайними ГРВІ, його особлива небезпека – в ускладненнях. Найчастішими з них є геморагічний набряк легень, набряк-набухання головного мозку, які можуть лише за декілька днів призвести до смерті хворого; серцева недостатність; також нерідкими ускладненнями є приєднання бактеріальної інфекції у вигляді бронхіту або пневмонії. Так, з початку року в Україні від вірусної пневмонії вже померло п’ять людей. Два смертельні випадки сталися на Черкащині. Тому перші ж ознаки ураження респіраторної системи вимагають особливої уваги через те, що потрібно діагностувати саме грип.

За даними ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», перевищення епідпорогу зареєстровано на 16 адміністративних територіях області. Втім, корсунські лікарі констатують, що показник загальної захворюваності населення Корсунщини станом на 6 лютого не дотягує до епідпорогу.

На сьогоднішній день по госпіталізації в ЦРЛ ми не бачимо, щоб було посилене звернення хворих. Не треба драматизувати ситуацію, але профілактичні заходи вживати варто, — зауважує директор КНП «Корсунь-Шевченківська центральна районна лікарня» Віктор Завертайло.

За його словами, як правило, у Корсуні виявляються завезені випадки вірусу грипу, тому громадянам варто утриматись від відвідування осередків захворювання.

— У нас зараз немає перевищення 30-відсоткового епідпорогу по ГРВІ, також на сьогоднішній день немає жодного випадку підтвердженого грипу в районі, — наголошує і начальник Корсунь-Шевченківського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області Тетяна Козлова. Тим не менше фахівці не відкидають можливості введення карантину у дитячих закладах, зокрема школах, як це зробили вже у ряді областей країни, в тому числі і на Черкащині.

Грип пташиний

Окрім, грипу звичайного, останнього тижня актуалізувалося й питання розповсюдження вірусу грипу пташиного. За словами Тетяни Козлової, у Вінницькій області на птахопідприємстві зафіксовано високопатогенний вірус грипу Н5N1, вірус пташиного грипу виявлено також в Уманському районі — у курячих яйцях, які постачалися в місцеву школу.

— Це питання особливо актуально тим, що завдяки пташиному грипу може дійсно виникнути пандемія, — говорить лікар Держпродспоживслужби. — Причина в тому, що дикі перелітні птахи є природним резервуаром для вірусів і можуть передавати їх свійській птиці через безпосередній контакт. Далі ці віруси грипу можуть заразити інші біологічні види, зокрема свиней і людей.

Питання профілактики та нерозповсюдження вірусу пташиного грипу в Корсунь-Шевченківському районі обговорювалося на нещодавньому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в райдержадміністрації за участю відповідних фахівців. Як наголошувала начальник Корсунь-Шевченківського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області Тетяна Козлова, зараз важливо не допустити реалізацію птиці на стихійних ринках. «Потрібно відновити рейдові комплексні перевірки фахівців різних служб з метою недопущення продажу приватними особами у стихійних місцях птиці, яка не проходила ветконтроль. Два господарства в районі, які займаються розведенням птиці, щомісячно привозять аналізи на дослідження на вірус. Але приватний сектор нічого цього не здійснює», — зауважила вона.

За словами Тетяни Козлової, пташиний грип дуже схожий на людський, він так само викликається вірусом грипу типу А. Його небезпечна відмінність – у високій патогенності: пташиний грип дуже гостро і швидко протікає і має високий відсоток летальності. На території області вірус ідентифікується тільки вірусологічною лабораторією ДУ «Черкаський ОЛЦ МОЗ України», куди надаються матеріали від хворих.

Лікування і профілактика

Як зауважує директор КНП «Корсунь-Шевченківська центральна районна лікарня» Віктор Завертайло, на сьогодні специфічного лікування будь-якого грипу немає, тільки симптоматичне, і називає три основних засоби подолання хвороби: жарознижуючі препарати, рясне пиття, вітаміни. У разі важких випадків застосовується перевірений у світі швейцарський препарат Таміфлю (виробник – фірма Roche), якого районна лікарня має кількаденний запас.

Разом з тим лікарі наголошують на першочерговій необхідності профілактичних заходів. Насамперед це щеплення від грипу, яке за словами Віктора Завертайла, ще не пізно зробити. Тетяна Козлова доповнює, що це щеплення є профілактичним і від пташиного грипу.

Дієвими є й інші, стандартні засоби профілактики: укріпляти свою імунну систему, частіше дихати свіжим повітрям, провітрювати приміщення, вживати свіжі овочі-фрукти. Перед виходом з дому потрібно захистити слизову оболонку носа, яку можна змащувати будь-яким кремом, оксоліновою маззю чи навіть господарським милом, щоб зробити бар’єр і не дати вірусу шансу проникнути через слизову носа. Варто намагатися уникати безпосередніх контактів з людьми: обходитися без рукостискання та вітальних поцілунків. А повернувшись додому, слід гарно вимити руки.

А ще варто пам’ятати: важливо також дбати не тільки про своє здоров’я, а й про здоров’я оточуючих. З цією метою при недомаганні не виходити у місця скупчення людей, не кашляти на інших, носити захисну маску, яку потрібно часто змінювати або прасувати щодві години.

Світлана ПЕРЕЦЬ

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

“Нові сили – нові дії!”: звернення до громади кандидата на посаду Корсунь-Шевченківського міського голови Руслана Обуховського

Кандидат на посаду Корсунь-Шевченківського міського голови Обуховський Руслан Сергійович. Звернення до громади.  Друзі! Сьогодні ми перебуваємо за крок до місцевих виборів....

Команда «Нової політики» — команда об’єднавчих дій!

25 жовтня стане стартом для нової громади, якої досі не було на карті України, — Корсунь-Шевченківської об’єднаної територіальної громади Черкаського району. Місто Корсунь-Шевченківський і...

КОМАНДА «НОВОЇ ПОЛІТИКИ»: ЗБУДУЄМО ГРОМАДУ ЩАСЛИВИХ ЛЮДЕЙ!

Щасливі люди живуть у такій громаді, де їх чують, бачать і розуміють. Де перед ними не зачиняють двері, коли вони приходять по допомогу. Де...

Вандали познущалися над Козацькою могилою в Корсуні

У понеділок, 5 жовтня, було виявлено акт наруги над історичною пам'яткою — так званою Козацькою могилою у Корсуні-Шевченківському. На кургані невідомі викопали хрест та...

«Чистими мають бути джерела, справи і совість», – учитель Дмитро Антонов

Розповідь про Дмитра Володимировича Антонова – авторитетного учителя фізики та астрономії Корсунь-Шевченківської ЗОШ №1, депутата Корсунь-Шевченківської районної ради, борця за екологію краю та за...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -