-0.3 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
02 Березня, Вівторок

Безкоштовні ліки для чорнобильців: як розподілити, щоб усіх задовольнити?

АКТУАЛЬНО

Юні корсунські науковці – серед переможців конкурсу захисту наукових робіт МАН

20 та 21 лютого 2021 року 18 учнів-членів МАН із ЗОШ № 1, ЗОШ № 2, ЗСШ № 5,...

Через місяць проїзд по місту може здорожчати до восьми гривень

На засіданні виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради, що відбулося 24 лютого, обговорювалося питання вартості проїзду по місту, а також...

Танцпара із Корсуня здобула чемпіонський титул та звання майстрів спорту

Нікіта Якубовський і Дарія Дяченко – танцювальна пара юних і талановитих «зірочок» із Корсуня-Шевченківського – повернулась із перемогою з...
Надросся
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

Ця тема з року в рік не послаблює свого напруження в середовищі «чорнобильців», стала вона ключовою і на чергових зборах членів районної організації «Союз. Чорнобиль. Україна», які відбулися минулої суботи. 21 квітня учасники ліквідації Чорнобильської катастрофи з Корсунь-Шевченківського району, потерпілі та вдови ліквідаторів зібралися обговорити стан справ та вирішити ряд наболілих питань, які накопичилися у колишніх приборкувачів розбурханого атому. Увагу зібранню приділили і представники владних структур, які взяли участь у зборах, — заступник голови районної ради Петро Пустільник, спеціалісти управління соціального захисту населення РДА Людмила Дубровіна та Тетяна Кітроцька, а також журналісти.

, Безкоштовні ліки для чорнобильців:  як розподілити, щоб усіх задовольнити?, Надросся Online

Попри те, що проблем нині у «чорнобильців» вистачає, найбільше присутні говорили про пільгове забезпечення ліками, а саме про справедливий розподіл між ліквідаторами тієї суми коштів, яку держава перераховує аптекам як компенсацію їх вартості. Суть проблеми, за словами тих, хто виступав на зборах, у нерівних можливостях одержати ці ліки: «Один зовсім нічого не отримує, а другий кожен місяць набирає ліків на кілька тисяч гривень», — із болем в голосі скаржилися вони. Мали претензії й жителі сіл, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи, зауважуючи, що взагалі не дістають пільгових медикаментів, бо поки із села доберуться у райцентр в аптеку, ліки уже на всю суму виділених державою коштів встигають розібрати.

Як відомо, право на компенсацію вартості ліків мають особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесені до І й ІІ категорій, а постраждалі ІІІ категорії – у разі, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує соціальної податкової пільги (на цей час — 2470 грн). А це близько чотирьохсот жителів нашого району, з яких 161 — «чорнобильці» І категорії, 149 — ІІ. Отримати ліки «чорнобилець» може в аптеці «Фармація» (колишня Центральна в м. Корсуні-Шевченківському) на підставі рецепта, виписаного лікарем. Чим більше рецептів він має на руках, тим більше ліків може придбати. Кошти ж за них аптеці компенсує управління соцзахисту населення. Разом з тим, ці кошти не безмірні: щомісяця для «чорнобильців» Корсунь-Шевченківського району з держбюджету надходить 21 759 гривень. Тому непоодинокі випадки, як засвідчували учасники зібрання, коли один може отримати ліків на 1,5-2 тисячі гривень, а іншому не дістанеться їх зовсім. «Треба приймати якесь рішення і це питання врегульовувати, бо так далі не можна», — обурювалися ліквідатори цією соціальною несправедливістю.

Під час тривалого обговорення присутні не раз схилялися до думки, що кошти потрібно розділити на всіх порівну і видавати в аптеці ліки тільки у межах певної суми. Але чи буде такий розподіл також соціально справедливим? Тридцять років тому усі вони втрачали своє здоров’я, рятуючи населення країни від небезпеки, яку тоді навіть важко було оцінити. Щороку отримані внаслідок опромінення хвороби забирають життя в десятків і сотень «чорнобильців». І сьогодні підтримуюче лікування необхідне кожному з них, хоча одному життєво необхідних ліків треба на 500 грн, іншому ж — на 3 тисячі.

У підсумку голова районної організації чорнобильців Борис Чорновол виніс на обговорення пропозицію: надіслати відповідне звернення до Корсунь-Шевченківського центру первинної медико-санітарної допомоги та до керівництва аптеки «Фармація» про те, щоб призначення і відпуск ліків для одного пільговика-чорнобильця не перевищували суму 500 грн на місяць. Разом з тим, якщо комусь за станом здоров’я цієї суми буде замало, він може звернутися індивідуально до голови організації та спільно вирішити питання про надання ліків на більшу суму. Зауважив і на тому, що весь процес виписки-видачі ліків потрібно буде контролювати, як це відбувалося ще два роки тому.

Підтримав цю пропозицію і заступник голови райради Петро Пустільник:

— Питання здоров’я сьогодні для вас критичне, а державних компенсаційних коштів дійсно недостатньо. І ви повинні порушувати перед державою цю проблему. А в питанні щодо рівних умов на отримання ліків для всіх чорнобильців раджу звернутися до ЦПМСД і в аптеку та закликати лікарів врегулювали це питання таким чином, як ви пропонуєте.

Зі свого боку спеціалісти УСЗН зауважили, що районна організація «Союз. Чорнобиль. Україна» як громадська організація може здійснювати контроль за процедурою відпуску пільгових ліків, оскільки ця функція прописана в статуті організації.

Крім болючого питання ліків, говорили учасники зборів і на інші теми — про пільговий проїзд у транспорті, лікування у медичних закладах, надання продуктових наборів до річниці Чорнобильської катастрофи, грошову компенсацію тим, хто не користується санаторно-курортним лікуванням, тощо. На завершення висловили думку, що надвагому справу корсунців-ліквідаторів у захисті країни від радіаційного лиха 30 з лишнім років тому варто увічнити у назві вулиці нашого міста, і вирішили з цим питанням звернутися до місцевої влади.

Світлана Перець

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Юні корсунські науковці – серед переможців конкурсу захисту наукових робіт МАН

20 та 21 лютого 2021 року 18 учнів-членів МАН із ЗОШ № 1, ЗОШ № 2, ЗСШ № 5,...

Через місяць проїзд по місту може здорожчати до восьми гривень

На засіданні виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради, що відбулося 24 лютого, обговорювалося питання вартості проїзду по місту, а також по маршруту «Автостанція – Гарбузин». Так,...

Танцпара із Корсуня здобула чемпіонський титул та звання майстрів спорту

Нікіта Якубовський і Дарія Дяченко – танцювальна пара юних і талановитих «зірочок» із Корсуня-Шевченківського – повернулась із перемогою з Чемпіонату Європи зі спортивних танців. Чемпіонат...

Чотири золота, срібло і дві бронзи: корсунські акватлоністи вибороли переможні медалі

Корсунські «золоті рибки» знову показали найвищі результати на турнірі із плавання. Відбувся Чемпіонат із акватлону в Черкасах 17-18 лютого. Наша команда на чолі із...

Танцколектив “JEM dance hall” побив власний рекорд переможних медалей

Навчальний рік для учасників танцювального колективу “JEM  dance hall”, як і для всіх хореографічних колективів країни, видався непростим. Адже тренувальний процес був «розірваний» локдаунами, а...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -