16.6 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
03 Серпня, Вівторок

Частинка Китаю у Черепині? Чому б і ні?

АКТУАЛЬНО

На Корсунщині налагодили ефективну комунікацію у наданні правової допомоги засудженим особам

У рамках співпраці 22 липня відбулася міжвідомча робоча зустріч у форматі «круглого столу» на тему: «Реалізація права на безоплатну...

Проти черкаського журналіста застосували силу під час висвітлення аграрного конфлікту

17 липня зазнав фізичного впливу, погроз із забороною здійснювати фото- та відеозйомку журналіст інтернет-видання «Прочерк» Максим Степанов, який висвітлював...

Прокуратура направила позов про повернення у державну власність понад 1,4 га лісу

Корсунь-Шевченківським відділом Смілянської окружної прокуратури скеровано до Господарського суду Черкаської області позов про повернення у державну власність понад 1,4...
Надросся
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

Все тіснішою і пліднішою стає співпраця жителів маленького села Черепина на Корсунщині та народу великого Китаю. Останній візит китайської делегації у Черепин ознаменувався винятковою подією – врученням майже 2 млн гривень на облаштування Черепинської школи та музею Григорія Кулішенка.

, Частинка Китаю у Черепині? Чому б і ні?, Надросся OnlineВисокий гість

12 жовтня Черепинський НВК зустрічав делегацію з Китаю. Готувалися до зустрічі із особливим хвилюванням, адже на чолі делегації прибув Надзвичайний Посол Китаю в Україні пан Ду Вей. Разом з ним школу також відвідали поважні гості з області та району.

У пана Ду Вей були власна мета і велика місія – ще від початку його прибуття в Україну в якості посла він прагнув побувати на батьківщині Кулі Шена – великого героя Китаю, який увійшов у сотню найвидатніших людей Піднебесної. Для нас, українців, Кулі Шен – це наш земляк, уродженець села Черепина, військовий льотчик Григорій Якимович Кулішенко. 14 жовтня 1939 року він трагічно і героїчно загинув у бою із японськими винищувачами, рятуючи китайський народ від окупантів зі Сходу.

Шану до своїх героїв китайці дуже культивують. Настільки, що готові їхати, аби вклонитися їхній пам’яті, за тисячі кілометрів. Пан посол втілив свою мрію, побувавши у Черепині. А його щедрий подарунок у вигляді 2 мільйонів гривень здивував і порадував селян.

 , Частинка Китаю у Черепині? Чому б і ні?, Надросся Online

На що потратять?

Питання «на що витратять такі великі кошти?» сьогодні на думці не тільки в працівників школи. Ми поцікавилися в Карашинського сільського голови Анатолія Пархоменка його баченням, як має бути використана фінансова допомога китайського народу.

Дуже приємною новиною для нас стало те, що посол КНР в Україні заявив, що на розвиток Черепинської школи мають намір передати 1 млн 600 тис. грн, – говорить Анатолій Пархоменко, – плюс 15 тис. доларів вони дадуть на розвиток музею Григорія Якимовича Кулішенка. Зараз стоїть питання як правильно розпорядитися цими коштами. Однозначно буде зроблено внутрішній туалет у школі, перекриття даху. Є потреба також замінити вікна, оновити вхід, тобто зробити те, що ми, можливо, повинні були зробити 5-7 років тому, але не мали на це коштів. Плануємо також облаштувати комп’ютерний клас – придбати 10-12 комп’ютерів, проектор, екран. Разом з тим, надійшла дуже цікава пропозиція – закупити для учнів клас робототехніки. На перший погляд, це утопічна ідея, адже хтось скаже: дітей у школі мало, навіщо? З іншого боку сьогодні необхідно вкладати кошти у майбутнє дітей, розвивати їх відповідно до вимог сучасного світу. Крім того, у нас є ще кілька шкіл об’єднаної громади, і ми зможемо підвозити на заняття в цей клас учнів звідти. Я так думаю, що це перспективна ідея.

Витрати – прозоро

Про те, що необхідно покращити умови перебування дітей у школі – зробити внутрішні вбиральні, перекрити старий дах, від якого потерпають під час дощів, придбати для школярів оргтехніку, говорить і директор Черепинського НВК Юлія Петренко. Вона зауважує: зараз колектив школи планує провести збори спільно з громадою, на яких затвердити список потреб.

Крім того, важливим стоїть завдання всі операції із фінансування робіт проводити максимально прозоро. З цією метою, говорить Юлія Петренко, планується утворити громадську організацію по співпраці Україна-Китай, яка стане розпорядником коштів. Днями у педагогічному колективі вже відбулися організаційні збори зі створення ГО, на яких було вирішено дати новоутвореній організації промовисту назву «Кулі Шен». Вже розпочата робота із залучення до складу організації громадськості та депутатів сільради, розповідає Юлія Петренко, проведені консультації із реєстраційною службою.

Перспективи співпраці

Зв’язки з Китаєм, безумовно, чимдалі кріпшатимуть. І справа не тільки у великих коштах, які китайська сторона вкладає у маленьке село на Корсунщині. Головним мотивом є надзвичайне ставлення китайців до своїх національних героїв, якому нам потрібно ще вчитися.

Але не можна не поглянути на ситуацію з точки зору загальної дегративності сільської місцевості. І Черепин тут не виняток. Як зберегти зроблене? Про це думками ділиться Карашинський сільський голова Анатолій Пархоменко.

— Сьогодні є глобальна тема, малоймовірна, але дуже цікава — створити у Черепині Центр культури КНР в Україні. Три місяці тому ми почали співпрацювати в цьому напрямку з Міжнародною громадською організацією «Культурно-дослідницький центр України та Китаю «LanHua» («Ланьхва»). Підключили до цього одного з реставраторів-музейників України Олексія Шереметьєва, з яким вже співпрацювали. Якщо ця ідея реалізується, в Черепин піде потік туристів, буде розвиватися обслуговуюча сфера, а відтак і село, — ділиться планами Анатолій Пархоменко.

, Частинка Китаю у Черепині? Чому б і ні?, Надросся OnlineПерспектива дійсно захоплююча, але поряд з цим надзвичайно важливим є розвиток іншого напрямку – виховання у підростаючого покоління духовної свідомості щодо спільного коріння з видатними людьми, якими наш край може гордитися на світовому рівні. І важливо, що цей напрямок розвивається безпосередньо сьогодні.

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

На Корсунщині налагодили ефективну комунікацію у наданні правової допомоги засудженим особам

У рамках співпраці 22 липня відбулася міжвідомча робоча зустріч у форматі «круглого столу» на тему: «Реалізація права на безоплатну...

Проти черкаського журналіста застосували силу під час висвітлення аграрного конфлікту

17 липня зазнав фізичного впливу, погроз із забороною здійснювати фото- та відеозйомку журналіст інтернет-видання «Прочерк» Максим Степанов, який висвітлював аграрну суперечку між представниками «Kernel...

Прокуратура направила позов про повернення у державну власність понад 1,4 га лісу

Корсунь-Шевченківським відділом Смілянської окружної прокуратури скеровано до Господарського суду Черкаської області позов про повернення у державну власність понад 1,4 га лісу. Як встановлено, у...

У Корсуні засуджено чоловіка за низку майнових злочинів

Корсунь-Шевченківський районний суд засудив чоловіка за вчинення низки майнових злочинів до 5 років 6 місяців позбавлення волі. Доведено винуватість 37-річного чоловіка, жителя міста Корсуня-Шевченківського, раніше...

Від щоденних тренувань – до міжнародних перемог: корсунські танцівники підкорюють нові вершини

Ні дня без танцю, ні тижня без змагань – за таким принципом ось уже місяць поспіль працює зразковий танцювальний колектив «Фієста» Центру дитячої та...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -