2.4 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
26 Жовтня, Вівторок

Чи бути зеленому туризму на Корсунщині?

АКТУАЛЬНО

У Корсуні-Шевченківському затримано шахрая, який ошукав стареньку жінку. ФОТО

Чоловіку, який ошукав місцеву пенсіонерку за схемою «Ваш родич у біді» оголошено про підозру за ч. 2 ст. 190...

Намагався підкупити дільничного

Корсунь-Шевченківський відділ Смілянської окружної прокуратури повідомив місцевого жителя про підозру за надання неправомірної вигоди службовій особі Досудовим розслідуванням встановлено, що...

У навчальному закладі Корсуня виявлено розтрату бюджетних коштів

До суду скеровано обвинувальний акт відносно службової особи одного з державних навчальних закладів міста Корсунь-Шевченківський за фактом розтрати бюджетних...
Надросся
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

Бути! — впевнені численні місцеві ініціатори справи, які 9 червня взяли участь у семінарі на тему розвитку зеленого туризму на Корсунщині. Велика кількість зареєстрованих учасників заходу, який відбувся у приміщенні центральної районної бібліотеки, вкотре показала актуальність питання розвитку цього виду туризму і в нашому регіоні.

Організатори заходу представили пізнавальну програму, в ході якої були розглянуті найбільш цікаві моменти та ідеї, як ефективно розпочати і розвивати власний «зелений» бізнес.

, Чи бути зеленому туризму на Корсунщині?, Надросся Online«Зелений» бізнес

«Зелений туризм» – це вид туризму, що передбачає відпочинок у сільській, курортній чи природоохоронній місцевостях з використанням відповідно облаштованих садиб чи інших закладів розміщення. Наші села мають надзвичайно багату історико-архітектурну спадщину, культуру, самобутній побут, а також даровані природою мальовничі ландшафти, добрих і працьовитих людей. Тобто у нас існують усі передумови розвитку відпочинку в селі, який можна розглядати як специфічну форму господарської діяльності, або як форму малого підприємництва, що дасть можливість певною мірою вирішити проблему безробіття селян, покращити їх добробут, повніше використати природний та історико-культурний потенціал сільської місцевості. Тож головною метою зібрання, участь в якому взяли приватні підприємці, громадськість, депутати міської та районної рад, а також гості, які вже займаються зеленим туризмом, було доведення того, як легко розпочати власну діяльність у цій сфері, і наскільки це є актуальним на сьогоднішній день.

 

Що гальмує справу?

Варто зазначити, що на сьогодні є певний скептицизм до сільського відпочинку з боку окремої категорії людей. Зумовлений він тим, що ці люди ще тісно пов’язані із сільською місцевістю: часті поїздки у село, відвідини сільських родичів, догляд за житлом батьків, участь у сільськогосподарських роботах вони не сприймають як відпочинок. Також лякає думка, що іноземних туристів не приваблять відносно низький стандарт житла і його недостатня технічна забезпеченість, обмежений вибір дозвілля й можливостей активного відпочинку. Однак тенденції останніх років свідчать, що західні країни все ж бачать перспективу українського сільського відпочинку і туризму на міжнародному ринку. Свідченням цього може бути організаційна й технічна допомога міжнародних фондів, наприклад, Фонду розвитку Карпатського єврорегіону, програми TACIS, завдяки якій реалізовані проекти підтримки сільського відпочинку і туризму в Україні.

 

Правові аспекти діяльності

В першій частині семінару увагу учасників заходу сконцентрували на питаннях правового регулювання зеленого туризму. В своїх доповідях модератор семінару Оксана Шеренгова та експерт-спеціаліст Корсунь-Шевченківської податкової інспекції Ярослав Люлька роз’яснили присутнім, які документи треба оформляти, аби уникнути проблем із законом, розповіли про деякі законодавчі нюанси, відповідали на запитання зацікавлених.

Про актуальність та перспективи розвитку зеленого туризму у розрізі всієї країни охоче розповіли депутат міської ради Олег Раєвський і депутат районної ради Володимир Портянко. З практичної точки зору вони додатково наголосили на величезному потенціалі нашої місцевості, її природній красі, яку треба використовувати для популяризації зеленого туризму в нашому регіоні, а також звернули увагу на фактично відсутню конкуренцію в цій сфері.

В свою чергу, начальник відділу по роботі з роботодавцями районного центру зайнятості населення Альона Шостак пояснила, як такому виду зайнятості населення сприяє держава та які пільги можна отримати, відкриваючи власну справу у сфері зеленого туризму.

, Чи бути зеленому туризму на Корсунщині?, Надросся OnlineВласним прикладом

Переходячи, як кажуть, від слів до діла, останні сумніви учасників семінару намагались розвіяти гості з Богуславського району, які вже не один рік приймають гостей у своїх садибах, популяризують і розвивають зелений туризм у своїй місцевості. Віктор Підопригора, садиба якого у селі Хохітві вже близько 7 років приймає гостей, розповів про історію становлення власного бізнесу, додав і декілька можливих негативних нюансів, до яких варто підготуватися початківцям, охочим розпочати свою діяльність. Діана Шамрай – професіонал з багаторічним досвідом у сфері зеленого туризму, акцентувала увагу слухачів на практичних порадах, давала відповіді на запитання, як залучати і не втратити клієнтів. Разом гості закликали присутніх не боятися починань, відкривати і популяризувати зелений туризм у рідному краї.

Сільський зелений туризм слід розглядати як одне з важливих явищ сучасності, економічна сутність якого спрямована на підвищення зайнятості сільських мешканців, зростання їх доходів та підвищення життєвого рівня в цілому. На сьогодні в Україні офіційно зареєстровано лише близько трьох тисяч садиб, готових приймати туристів. Чому б не розпочати свою діяльність у цій привабливій сфері і корсунцям?

- Реклама -

1 коментар

  1. Щоб був зелений туризм треба щоб було зелено, а ви б проїхали в села проруч з Корсунем – крізь понад дорогою купи сміття! А що коїться в лісах то взагалі жах!

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

У Корсуні-Шевченківському затримано шахрая, який ошукав стареньку жінку. ФОТО

Чоловіку, який ошукав місцеву пенсіонерку за схемою «Ваш родич у біді» оголошено про підозру за ч. 2 ст. 190...

Намагався підкупити дільничного

Корсунь-Шевченківський відділ Смілянської окружної прокуратури повідомив місцевого жителя про підозру за надання неправомірної вигоди службовій особі Досудовим розслідуванням встановлено, що за керування автомобілем у стані...

У навчальному закладі Корсуня виявлено розтрату бюджетних коштів

До суду скеровано обвинувальний акт відносно службової особи одного з державних навчальних закладів міста Корсунь-Шевченківський за фактом розтрати бюджетних коштів та службового підроблення (ч....

Скандал і поліція: у Корсунь-Шевченківську міську раду викликали правоохоронців

Візити поліції в Корсунь-Шевченківську міську раду останнім часом стали явищем частим. Сьогоднішній день поповнив цю статистику. Сьогодні, 6 жовтня, виникла неординарна ситуація: до депутатки міської...

За крок до опалювального сезону: чи готовий Корсунь до холодів?

Тепло і сонячно (до 15-16 градусів тепла) вдень і майже морозно вночі – такою погодою дивує цьогорічний жовтень. Попри доволі лагідну погоду, осінь поступово...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -