5.5 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
16 Квітня, П’ятниця

21 червня – День літнього сонцестояння: давні традиції і сучасні прикмети

АКТУАЛЬНО

Стихійні звалища гілля: хто їх має розгрібати?

На День довкілля, як і впродовж всього року, люди поділяються на дві категорії – ті, хто мете, і хто...

У Корсуні здорожчав проїзд в автобусі: чому?

На минулому засіданні виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради, що відбулося 24 лютого, було погоджено проєкт рішення «Про встановлення тарифів...

Три культурні об’єкти з Корсунщини зареєстрували на конкурс «Велика реставрація»

Три об’єкти культурних пам’яток з Корсунщини зареєстрували на конкурс «Велика реставрація». Це три пам’ятки Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника. Ці...
Надросся
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

Сьогодні о 13:54 настане день літнього сонцестояння, найдовший на Північній півкулі і найкоротший на Південній. На Північному полюсі настає середина полярного дня, який триває півроку, а на Південному – середина полярної ночі.

, 21 червня – День літнього сонцестояння: давні традиції і сучасні прикмети, Надросся Online

Давайте розберемося: що ж таке сонцестояння?

У році — їх два: зимове й літнє. У північній півкулі зимове сонцестояння відбувається 21 або 22 грудня, і тоді спостерігається найкоротший день і найдовша ніч, а літнє — 20 або 21 червня, і тоді спостерігається найкоротша ніч і найдовший день. У південній півкулі на зазначені дати припадають, відповідно, літнє й зимове сонцестояння.

Літній сонцеворот належить до язичницьких свят. В день літнього сонцестояння, у давнину, відзначали свято середини літа — Літу. Цього дня стрибали через багаття, співали пісень, купалися, танцювали і веселилися. Це свято втілює достаток, родючість, щастя, життєрадісність, а тому готувати їжу і спати в ці дні найкраще на природі.

, 21 червня – День літнього сонцестояння: давні традиції і сучасні прикмети, Надросся Online

Особливе значення, яке надавали дню літнього сонцестояння ще з давніх часів, проявлялося і в деяких інших аспектах. Точка, в якій сонце починало підніматися над горизонтом в найдовший день, служила орієнтиром при будівництві багатьох релігійних споруд, а в народі з цим днем ​​пов’язували ряд прикмет. За деякими даними, східні слов’яни вважали, що безхмарне небо на найдовший день віщувало урожайний рік і хорошу погоду протягом усього літа.

Цікаво, що, наприклад, в кельтів з цим днем пов’язано чимало повір’їв про те, що в день літнього сонцестояння все нечисте має особливу силу. Оскільки нечисть прийнято відганяти вогнем, цього дня всі святкові заходи проводяться, в основному, навколо багаття або ритуального вогню. При цьому люди приносять на свято багато зелені та квітів, які символізують початок нового життя, народження любові й шлюбу. Є і в шотландців своя традиція, пов’язана з днем літнього сонцестояння. Вони котять із гори обвиті соломою та запалені колеса.

, 21 червня – День літнього сонцестояння: давні традиції і сучасні прикмети, Надросся Online

Поради астрологів

, 21 червня – День літнього сонцестояння: давні традиції і сучасні прикмети, Надросся OnlineАстрологи радять цього дня загадати найзаповітніше бажання. Вони також вважають, що найдовший день у році по-різному впливає на знаки зодіаку. Так, особливо вдалим 21 червня обіцяє бути для представників вогняних знаків, яких оберігає Сонце: Леви, Овни, Стрільці. Астрономи також вважають день літнього сонцестояння містичним. На думку фахівців, на сонцеворот дуже сильно реагує і природа. До цього дня, як правило, всі рослини намагаються досягти максимуму в рості, а після літнього сонцестояння вже користуються накопиченими силами.

Зазвичай деякі люди схильні надавати сонячним циклам містичне значення і зараз, так що в інтернеті з’являються поради щодо найдовшого дня від псевдонаукових «експертів». Астрологи, на які посилається ряд засобів масової інформації, все ж зауважують, що в день сонцестояння слід уникати поганих думок, наводити порядок в оселі і постаратися завершити незакінчені справи.

Що не можна робити в день літнього сонцестояння:

  1. Уникайте в цей день негативних емоцій. Рекомендується не скандалити, не з’ясовувати стосунки, не бути сумним та ображеним на когось, адже ваша поведінка та внутрішній стан позначиться на вашому майбутньому.
  2. Не тікайте в цей день від сонця. Якщо день дуже спекотний, то ненадовго поверніть обличчя до променів сонця та поглинайте сонячну енергію.
  3. У день літнього сонцестояння дуже велика сонячна енергетика, відтак не рекомендується грати з вогнем та ігнорувати правила безпеки, адже цим ви можете накликати гнів стихії.

Що можна робити в день літнього сонцестояння:

  1. День вважається дуже сильним в енергетичному плані, тож все, що ви побажаєте собі, здійсниться з великою ймовірністю, відтак будьте обережнішими із загадуванням мрій, стежте за своїми емоціями і в жодному разі не бажайте нікому зла.
  2. Будь-які ваші думки в цей день матеріалізуються. Тож будьте в гарному гуморі, мрійте, ставте цілі, плани на майбутнє, думайте позитивно і налаштовуйте себе на краще життя.
  3. Усі бажання задумані в цей день здійснюються, тому згадайте найзаповітніші бажання та сміло думайте про них і уявляйте, що те, про що ви так довго думали вже є у вашому житті.
  4. Зустріньте цей день на сході Сонця. В цей час енергетика найбільш сприятлива для вас та вашого життя. Реалізація вашого бажання не змусить довго чекати.
  5. Навіть роса в цей день володіє магічними властивостями. Зібрана вами роса дасть вам красу та молодість і збереже її надовго.
  6. Пийте в цей день багато води і вмивайте нею лице, адже вода володіє магічними властивостями: лікує хвороби та наділяє вас красою та привабливістю.
- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Стихійні звалища гілля: хто їх має розгрібати?

На День довкілля, як і впродовж всього року, люди поділяються на дві категорії – ті, хто мете, і хто...

У Корсуні здорожчав проїзд в автобусі: чому?

На минулому засіданні виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради, що відбулося 24 лютого, було погоджено проєкт рішення «Про встановлення тарифів на проїзд». А от на...

Три культурні об’єкти з Корсунщини зареєстрували на конкурс «Велика реставрація»

Три об’єкти культурних пам’яток з Корсунщини зареєстрували на конкурс «Велика реставрація». Це три пам’ятки Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника. Ці об’єкти взяли участь у відборі...

Трасу біля Корсуня-Шевченківського відбудовують

Цього року в рамках програми Президента «Велике будівництво» продовжують ремонтувати дороги за маршрутним принципом. Зокрема ремонтують відрізок траси Н-01 біля Корсуня-Шевченківського. Наразі роботи ведуться на...

Вакцину від COVID-19 на Корсунщині за 3 дні отримали 90 осіб

З 22 березня у Корсунь-Шевченківському центрі первинної медико-санітарної допомоги триває ІІ етап кампанії з вакцинації громадян від COVID-19. За три дні щеплення вакциною Covishield...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -