6.1 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
16 Квітня, П’ятниця

Історію творять сміливі

АКТУАЛЬНО

Стихійні звалища гілля: хто їх має розгрібати?

На День довкілля, як і впродовж всього року, люди поділяються на дві категорії – ті, хто мете, і хто...

У Корсуні здорожчав проїзд в автобусі: чому?

На минулому засіданні виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради, що відбулося 24 лютого, було погоджено проєкт рішення «Про встановлення тарифів...

Три культурні об’єкти з Корсунщини зареєстрували на конкурс «Велика реставрація»

Три об’єкти культурних пам’яток з Корсунщини зареєстрували на конкурс «Велика реставрація». Це три пам’ятки Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника. Ці...
Надросся
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

, Історію творять сміливі, Надросся OnlineЗараз у селі Деренківці 13 воїнів АТО. Як склалася доля наших односельців-героїв, чим живуть, про що мріють сьогодні? Все це ми хотіли з’ясувати на загальношкільному заході у Деренківецькому НВК «Герої серед нас», де перегортали сторінки усного журналу «Життя любить сміливих, бо вони творять історію».

Першу сторінку «Відпустка для солдата – завжди свято» відкрив випускник школи, а зараз учасник бойових дій, командир відділення О.М.Дінець. Олександр – морський піхотинець. Із захопленням усі слухали його розповідь про захист морських рубежів нашої держави та бої під Волновахою, про мрії солдатів про довгоочікуваний мир та спокій.

На цей час 5 наших односельців знаходяться в зоні АТО. Це С.В.Гавей, М.М.Погрібняк, Т.О.Марусенко, С.М.Завертайло, В.І.Матвієнко. Організатори заходу Л.М.Курінна, вчитель зарубіжної літератури, та Т.М.Банах, шкільний бібліотекар, виготовили карту подій на Сході, на якій позначили місця перебування кожного з односельців. Завдяки світлинам здавалося, що всі вони присутні зараз тут, з нами.

Однією із творчих справ учнів було виготовлення «Квітів вдячності воїнам АТО», які разом з листами, малюнками та оберегами будуть передані нашим односельцям. Завдяки одному з таких листів у дітей нашої школи з’явилися друзі, герої-патріоти Ф.В.Кравчук (м. Біла Церква) та А.П.Галич (м. Київ). Для їхньої 72-ї бригади наша «Квітка вдячності» стала своєрідним оберегом і зараз перебуває в Мирному, біля Гранітного у старшини роти А.П.Галича. Ці сміливі чоловіки на знак вдячності за підтримку передали до шкільного музею неоціненний дарунок – бойовий прапор БМП-2 №745, який протягом двох років побував з ними не в одному бою.

Ряд сторінок усного журналу був присвячений нашим односельцям, які вже демобілізувалися. Це В.А.Хоха, О.В.Величко, Б.М.Сокольський, В.О.Мазніченко. Про мирне життя кожного з них розповідали діти, рідні, друзі, вчителі та учні. А зібрані в електронній книзі «Герої нашого часу» світлини та відомості допомогли усім присутнім знову пережити хвилини радості від зустрічей і захоплення мужністю наших односельців.

Перегортаючи сторінку «Березова алея кіборга», сільський голова і рідна сестра О.В.Величка І.В.Плохута розповіла про сьогоднішнє життя брата. Також вона повідомила, яку допомогу і підтримку громада села надає учасникам АТО, їх родинам.

Розкриваючи сторінку журналу «Ювілейна дата хороброго солдата», вчителька початкових класів Ю.С.Іщенко передала щирі вітання від В.О.Мазніченка, який зараз перебуває на реабілітації в Америці. Дивлячись на світлини, всі щиро раділи досягненням Вадима, де він на скейті, на тренувальній пробіжці (щоденно 2 км), за веслами на каяці. Ми зробили висновок, що у цього 30-річного чоловіка нам усім варто повчитися оптимізму, любові до життя і великої сили волі.

Наверталися на очі сльози у всіх присутніх, коли перегорнули сторінку «Сім’я для воїна – святиня». Це три родини бійців В.І.Матвієнка, С.В.Гавей, В.А.Хохи, діти яких навчаються в Деренківецькому НВК. Кожна по-своєму переживає страхіття війни, і вони, їхні батьки, є взірцем мужності, сили, витривалості для своїх дітей.

Напередодні жіночого свята сторінка журналу «Жінка – патріотка рідної України» була дуже доречною. Всі захоплюються сміливістю випускниці нашої школи, яка добровольцем пішла в зону АТО. Марусенко Таїса – справжній приклад сміливості, патріотизму, жіночої мужності. Саме для неї люба племінниця М.Марусенко, учениця 5 класу, зачитала власну поезію. А ще всім було приємно дізнатися, що С.М.Завертайло уже вдруге представлений до нагороди за бойові заслуги. Про факти його воєнної біографії повідомила вчителька історії М.О.Хоменко.

Сподіваємось, що цей захід спонукає всіх задуматися про своє місце в житті, повірити, що страшні сторінки війни відійдуть у минуле. Ми віримо у силу і мужність українських воїнів і кожного з них чекаємо живими і здоровими до рідного дому.

Т.М.Банах, бібліотекар школи

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Стихійні звалища гілля: хто їх має розгрібати?

На День довкілля, як і впродовж всього року, люди поділяються на дві категорії – ті, хто мете, і хто...

У Корсуні здорожчав проїзд в автобусі: чому?

На минулому засіданні виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради, що відбулося 24 лютого, було погоджено проєкт рішення «Про встановлення тарифів на проїзд». А от на...

Три культурні об’єкти з Корсунщини зареєстрували на конкурс «Велика реставрація»

Три об’єкти культурних пам’яток з Корсунщини зареєстрували на конкурс «Велика реставрація». Це три пам’ятки Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника. Ці об’єкти взяли участь у відборі...

Трасу біля Корсуня-Шевченківського відбудовують

Цього року в рамках програми Президента «Велике будівництво» продовжують ремонтувати дороги за маршрутним принципом. Зокрема ремонтують відрізок траси Н-01 біля Корсуня-Шевченківського. Наразі роботи ведуться на...

Вакцину від COVID-19 на Корсунщині за 3 дні отримали 90 осіб

З 22 березня у Корсунь-Шевченківському центрі первинної медико-санітарної допомоги триває ІІ етап кампанії з вакцинації громадян від COVID-19. За три дні щеплення вакциною Covishield...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -