20.6 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
05 Серпня, Четвер

Корсунь має Потенціал завдяки небайдужим

АКТУАЛЬНО

ЧЕМПІОН ЗА ПОКЛИКАННЯМ. Історія про боксера, який уміє мріяти

Коли чогось дуже хочеш і докладаєш максимум зусиль, незважаючи на будь-які труднощі, будь певен – все вдасться. Яскраве підтвердження...

На Корсунщині налагодили ефективну комунікацію у наданні правової допомоги засудженим особам

У рамках співпраці 22 липня відбулася міжвідомча робоча зустріч у форматі «круглого столу» на тему: «Реалізація права на безоплатну...

Проти черкаського журналіста застосували силу під час висвітлення аграрного конфлікту

17 липня зазнав фізичного впливу, погроз із забороною здійснювати фото- та відеозйомку журналіст інтернет-видання «Прочерк» Максим Степанов, який висвітлював...
Надросся
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

Наш край має туристичний потенціал, може бути затишним і комфортним для проживання. Та всі ми розуміємо, що його треба розвивати. Для суттєвого розвитку потрібні немалі ресурси і належна праця відповідних установ. Та дещо під силу кожному пересічному мешканцю, який не словом, а ділом любить рідний край. І такі люди на щастя є. Цього року міський голова Олександр Васильович Гайдай підтримав  ініціативу громадської організації «Корсунь має Потенціал!» про започаткування традиції відзначення тих, хто подає приклад волонтерської діяльності гідний наслідування своїм внеском у благоустрій території вздовж Росі, що збільшує туристичну привабливість регіону.

Кожен, хто щиро вкладає свою волонтерську працю в благоустрій міста заслуговує на вдячність і пошану. З нагоди Дня міста цього року подяку міського голови разом з сувенірною екоторбинкою з надихаючим написом «Корсунь має Потенціал»  та подарунковим сертифікатом на суму 600грн. отримали Роман Володимирович Боровик, Вільям Петрович Курінний, родина Жуковських та Спілка підприємців. Всі вони внесли різний внесок в благоустрій міста, кожен з них є важливим.

, Корсунь має Потенціал завдяки небайдужим, Надросся OnlineТак, Роман Володимирович Боровик два роки тому створив тематичну зелену садибу «Курінь Чорних Запорожців» в якій гостинно приймає учасників волонтерських освітніх заходів, а також облаштував громадський простір чудовою сценою з столами і лавками. Цей куточок в «Соснівці» став культурним осередком, який можна використовувати для проведення заходів, які наповнять наше місто змістом. І звісно йому боляче знати, що це чудове місце використосовується не тільки культурними людьми, а й тими, яким притаманно лишати по собі купи сміття. Все ж пан Роман продовжує дбати про нього.

, Корсунь має Потенціал завдяки небайдужим, Надросся Online, Корсунь має Потенціал завдяки небайдужим, Надросся OnlineРодина лікарів Жуковських опікується місцинкою вздовж річки в районі Тартаку. Біля східців, які колись облаштував нині покійний депутат М. Крат  облаштували столик з лавками, посадили квіти, обкошують траву. Ми знайшли це доглянуте місце серед чагарників під час велопрогулянки і були приємно здивовані такому хорошому прикладу. Вони не рівняються на високі бур’яни зліва і зправа, а щиро продовжують дбати про місце під небом, яке взяли під свою опіку.

Спілка підприємців – є чудовим прикладом в тому, якого результату можна досягти об*єднавшись з однодумцями. Зусиллями її небайдужих учасників вдихнулося нове життя Чортовому містку, що розташований за Палацом Лопухіних. Після його реконструкції тут полюбляють прогулюватися багато корсунчан і гостей міста, що видно по численних фотографіях в соціальних мережах. І хоч під ним від річки лишилося лише мокре місце, вони не опускаючи рук стараються зберегти романтичність території.

Вільям Петрович Курінний вже близько 20 років опікується родзинкою річки Рось, яка приваблює туристів з різних куточків країни. З року в рік він вичищає камінці на «жіночому пляжі» від водоростей та мулу, вдосконалює цілющі джакузі, привітно зустрічає численних відпочиваючих, плекає в них любов до природи. Не зупиняє його навіть поважний майже 80-річний вік.

Такі приклади надихають і нашу команду ГО «Корсунь має Потенціал!» до власного внеску в збереження туристичної привабливості рідного краю. Почали з наведення чистоти. В минулому році організовували прибиральні толоки, в цьому – започаткували проект по формуванню чистокультури «ЧИСТОchallenge». В його рамках проводимо багатомісячну інформаційну кампанію, завезли в місто екоторбинки з мотиваційними зображеннями, робили їх доступнішими напротязі  літа, організовуємо екодні в маркетах міста та еколокації  на масових заходах.

, Корсунь має Потенціал завдяки небайдужим, Надросся Online

 

На святкуванні Дня міста, за підтримки власників магазинів «Новий світ» Олександра Собченка та «БудМакс+» Віталія Мацюка, а також керівника КП «ВЖ РЕУ» Олександра Шкребтія облаштували цілий ЕКОпростір з призами для активних учасників. Через вікторину, квест, арт-простір, фотозони пробуджували екосвідомість, формували чистокультуру, інтерес до велопрогулянок привабливими місцями Корсунщини, екопікніків, життя в стилі ЕКО. Арт-простір об’єднав кольоровими мріями про рідне місто малих і великих.

, Корсунь має Потенціал завдяки небайдужим, Надросся Online

, Корсунь має Потенціал завдяки небайдужим, Надросся Online

, Корсунь має Потенціал завдяки небайдужим, Надросся Online

, Корсунь має Потенціал завдяки небайдужим, Надросся Online

На наступний рік плануємо організувати масштабний ЕКОweekend, щоб показати приклад відпочинку на природі, який залишає по собі добрий слід.

, Корсунь має Потенціал завдяки небайдужим, Надросся Online

, Корсунь має Потенціал завдяки небайдужим, Надросся Online

, Корсунь має Потенціал завдяки небайдужим, Надросся Online

Лише в співпраці ми можемо зрушити з місця проблему поводження з побутовими відходами і зробити наш регіон чистим. Колективам магазинів «Новий світ», «Корсунь-маркет», «Еко-маркет», «Продукти», «БудМакс+» та кав’ярні «Латте»; керівникам КП «ВЖ РЕУ», БО «БФ «Урожай-громаді», ТОВ «АгроРось», РайСТ  і кожному хто тим чи іншим способом підтримує наші ініціативи з популяризації життя в стилі еко велика дяка. Особлива дяка тим, хто придбав екоторбинки з написом «ЧИСТО там де ТИ», «Стиль життя БЕЗ СМІТТЯ» в травні місяці, коли в їх вартість були включені кошти на благоустрій території вздовж річки. В зібраних 1660 гривнях є ваша частка. Бажаючи встановити роздягалку на території «жіночого пляжу» ми написали відповідне звернення до керівництва Заповідника з пропозицією надати матеріальну допомогу та забезпечити її художнє оздоблення. На початок осені отримали відповідь що це не є можливим. Будемо раді отримати пропозиції і допомогу у раціональному застосуванні наших з вами коштів.

Наразі проблема засмічення подарованої нам Богом природи залишається гострою. В лісах, парках, вздовж річки несвідомі мешканці лишають по собі сміття, а то й вивозять його туди спеціально. Також зустрічали спеціально вириті ями для сміття поряд з облаштованими зонами відпочинку. Таке споживацьке відношення до довкілля вражає. Невже людям байдуже, який спадок вони лишають своїм дітям?

, Корсунь має Потенціал завдяки небайдужим, Надросся OnlineВересневі міжнародний день чистих берегів та всесвітній день прибирання – подвійний привід звернути увагу на довкілля. Небайдужі люди по всьому світі об*єднуються щоб зробити планету чистішою. Підтримуйте ініціативи екосвідомих громадян, не будьте серед тих, хто знищує довкілля брудними споживацькими звичками, байдужістю.

Оголошуємо такий собі челендж (виклик):

знайдіть однодумців і засмічене місце близьке вашій душі, сфотографуйте його до та після організованої вами  прибиральної толоки. Зв*яжіться з нами через групу в соціальній мережі фейсбук за назвою  «КОРСУНЬ МАЄ ПОТЕНЦІАЛ» або по телефону 068-0147-87-84 до кінця вересня і отримайте подарунок за внесок в збереження довкілля.

У вас виникає питання «Чому ми маємо це робити, якщо смітимо не ми»?

Ну хоча б тому що хоч хтось таки має це робити, а ті хто смітять, як правило не виходять на толоки, а лише далі й далі примножують «національне багатство».

Виникає нове питання «Чи є сенс в толоках»?

Таки є, бо там де чисто важче підняти руку щоб насмітити. І можливо ті люди, яких життя не навчило любити природу рано чи пізно оцінять зусилля щирих земляків і змінять свої споживацькі звички.

, Корсунь має Потенціал завдяки небайдужим, Надросся Online

Якщо Вам не байдуже який спадок наше покоління лишить своїм дітям, давайте обєднуватись для збереження привабливості рідного краю. Корсунь має Потенціал, поки має щирих людей, які своїм ентузіазмом готові його розвивать.

 

Людмила Писаревська,
співзасновниця ГО «Корсунь має Потенціал!»

, Корсунь має Потенціал завдяки небайдужим, Надросся Online

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

ЧЕМПІОН ЗА ПОКЛИКАННЯМ. Історія про боксера, який уміє мріяти

Коли чогось дуже хочеш і докладаєш максимум зусиль, незважаючи на будь-які труднощі, будь певен – все вдасться. Яскраве підтвердження...

На Корсунщині налагодили ефективну комунікацію у наданні правової допомоги засудженим особам

У рамках співпраці 22 липня відбулася міжвідомча робоча зустріч у форматі «круглого столу» на тему: «Реалізація права на безоплатну правову допомогу засуджених осіб». Метою...

Проти черкаського журналіста застосували силу під час висвітлення аграрного конфлікту

17 липня зазнав фізичного впливу, погроз із забороною здійснювати фото- та відеозйомку журналіст інтернет-видання «Прочерк» Максим Степанов, який висвітлював аграрну суперечку між представниками «Kernel...

Прокуратура направила позов про повернення у державну власність понад 1,4 га лісу

Корсунь-Шевченківським відділом Смілянської окружної прокуратури скеровано до Господарського суду Черкаської області позов про повернення у державну власність понад 1,4 га лісу. Як встановлено, у...

У Корсуні засуджено чоловіка за низку майнових злочинів

Корсунь-Шевченківський районний суд засудив чоловіка за вчинення низки майнових злочинів до 5 років 6 місяців позбавлення волі. Доведено винуватість 37-річного чоловіка, жителя міста Корсуня-Шевченківського, раніше...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -