9.2 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
13 Квітня, Вівторок

Корсунські медики вакцинувалися проти covid-19

АКТУАЛЬНО

Трасу біля Корсуня-Шевченківського відбудовують

Цього року в рамках програми Президента «Велике будівництво» продовжують ремонтувати дороги за маршрутним принципом. Зокрема ремонтують відрізок траси Н-01...

Вакцину від COVID-19 на Корсунщині за 3 дні отримали 90 осіб

З 22 березня у Корсунь-Шевченківському центрі первинної медико-санітарної допомоги триває ІІ етап кампанії з вакцинації громадян від COVID-19. За...

ID-картка: коли, де і як корсунці можуть її оформити

Кожен громадянин України може оформити ID-картку при настанні 14-річного віку, втраті паспорта, зміні прізвища, замість вклеювання фотокартки до паспорта...

Понад півсотні корсунських медиків сьогодні, 2 березня, зробили щеплення проти коронавірусу. «Надросся» побувало під час процедури та дізналося подробиці.

, Корсунські медики вакцинувалися проти covid-19, Надросся Online

У коридорі приймального відділення біля маніпуляційного кабінету — черга. Незвична вона тим, що у ній очікують на щеплення люди, які зазвичай перебувають по інший бік дверей медичних кабінетів — лікарі, медичні сестри та керівники лікувальних установ. Саме медичні працівники, відповідно до дорожньої карти, розробленої Міністерством охорони здоров’я України, повинні отримати вакцину від covid-19 в першу чергу.

Щеплення корсунським медикам робить мобільна бригада Звенигородського центру первинної медико-санітарної допомоги. Це перша і на цей час єдина така бригада в області, яка пройшла навчання з імунізації вакциною Astra Zeneka. Надалі таких бригад в області буде сформовано шість. У складі бригади — лікар, дві медичні сестри та реєстратор, який вносить дані про вакцинованих у базу комп’ютера.

Як розповіла нам лікар мобільної бригади Доценко Людмила Василівна, щеплення роблять вакциною, яка називається Ковішелд, виробництва індійського заводу по ліцензії фірми Astra Zeneka. З початку своєї роботи 24 лютого бригада вже провакцинувала цією вакциною медичних працівників у Черкаській обласній лікарні, інфекційній лікарні та третій міській лікарні м. Черкас.

, Корсунські медики вакцинувалися проти covid-19, Надросся Online

Щодо можливих негативних наслідків після проведення вакцинації Людмила Доценко коментує: «Як і після будь-якої маніпуляції чи будь-якого щеплення наслідки можливі. Тяжких наслідків ми не фіксували, спостерігали лише незначні відхилення. Зокрема і в Корсуні була одна дівчина з гіпертонічним кризом. Головне, щоб в таких випадках вчасно була надана допомога і пацієнти перебували під спостереженням».

У коридорі поруч із тими, хто ще чекає щеплення, сидять і провакциновані медики — після проведення процедури півгодини людина перебуває під наглядом, всі очікують, яка буде реакція організму. Якщо комусь раптом буде зле, то йому одразу буде надана медична допомога. Проведення вакцинації — добровільне і безкоштовне, але свою згоду людина повинна оформити письмово. Втім навіть при згоді на вакцинацію не всі можуть пройти цю процедуру.

— Для проведення вакцинації людина повинна дати письмову згоду, підписану власною рукою, — говорить Людмила Доценко. — Перед щепленням лікар проводить з нею бесіду, може навіть відсіювати тих, хто погодився і прийшов, якщо є протипоказання для вакцинації. Це вік до 18 років, вагітність, тяжкі алергічні реакції в анамнезі і якщо людина перехворіла на covid менше, ніж три місяці тому.

Віта Миколаївна Загородня, яка зараз завідує ковідним шпиталем у Корсуні, зробила вакцинацію в числі перших. Розповідає:

— Реакції не було ніякої, почуваю себе нормально. Сумнівів робити щеплення чи ні не мала жодних. Для медичного працівника щепитися потрібно обов’язково. Це дає шанс не захворіти, а якщо хвороба і вчепиться, то протікатиме в легкій формі.

Отримав щеплення і директор КНП «Корсунь-Шевченківська багатопрофільна лікарня» Олександр Матвієнко. Він наголошує: вакцинуватися — це самостійний вибір кожної людини.

— Я вакцинувався одним із перших, зараз почуваю себе добре. Загалом корсунські медики підійшли до вакцинації відповідально — завдяки великій кількості охочих мобільна бригада приїхала саме до нас. Разом із медпрацівниками нашої лікарні сьогодні вакцинувалися працівники швидкої допомоги і ЦПМСД, а також приїхала бригада швидкої допомоги із Городища — 13 осіб.

Олександр Матвієнко також зауважує — температурні режими при транспортуванні вакцини були витримані. Мобільна бригада привезла із собою 70 доз вакцини Ковішелд: вранці її отримали у Черкасах в місці зберігання і в доставили в Корсунь у сумках-холодильниках, тут її зразу переклали у холодильник. Всі 70 доз сьогодні були використані.

Світлана Перець

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Трасу біля Корсуня-Шевченківського відбудовують

Цього року в рамках програми Президента «Велике будівництво» продовжують ремонтувати дороги за маршрутним принципом. Зокрема ремонтують відрізок траси Н-01...

Вакцину від COVID-19 на Корсунщині за 3 дні отримали 90 осіб

З 22 березня у Корсунь-Шевченківському центрі первинної медико-санітарної допомоги триває ІІ етап кампанії з вакцинації громадян від COVID-19. За три дні щеплення вакциною Covishield...

ID-картка: коли, де і як корсунці можуть її оформити

Кожен громадянин України може оформити ID-картку при настанні 14-річного віку, втраті паспорта, зміні прізвища, замість вклеювання фотокартки до паспорта зразка 1994 року або у...

З 22 березня розпочинаються весняні канікули

Ось і весняні канікули. Немає домашніх завдань, натомість є багато вільного часу. Кожен планує по-різному провести свій весняний відпочинок. Щоб канікули пройшли безпечно, педагоги Корсунь-Шевченківської...

Переможний дебют Арсенія Резніченка. Корсунський боксер успішно виступає на професійному ринзі

Арсеній Резніченко більше 3-х років займається боксом. Хлопець не вперше бере участь у поєдинках на ринзі, проте раніше це були переважно аматорські бої. Часом...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -