4.5 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
24 Жовтня, Неділя

Корсунські медики вакцинувалися проти covid-19

АКТУАЛЬНО

Намагався підкупити дільничного

Корсунь-Шевченківський відділ Смілянської окружної прокуратури повідомив місцевого жителя про підозру за надання неправомірної вигоди службовій особі Досудовим розслідуванням встановлено, що...

У навчальному закладі Корсуня виявлено розтрату бюджетних коштів

До суду скеровано обвинувальний акт відносно службової особи одного з державних навчальних закладів міста Корсунь-Шевченківський за фактом розтрати бюджетних...

Скандал і поліція: у Корсунь-Шевченківську міську раду викликали правоохоронців

Візити поліції в Корсунь-Шевченківську міську раду останнім часом стали явищем частим. Сьогоднішній день поповнив цю статистику. Сьогодні, 6 жовтня, виникла...

Понад півсотні корсунських медиків сьогодні, 2 березня, зробили щеплення проти коронавірусу. «Надросся» побувало під час процедури та дізналося подробиці.

, Корсунські медики вакцинувалися проти covid-19, Надросся Online

У коридорі приймального відділення біля маніпуляційного кабінету — черга. Незвична вона тим, що у ній очікують на щеплення люди, які зазвичай перебувають по інший бік дверей медичних кабінетів — лікарі, медичні сестри та керівники лікувальних установ. Саме медичні працівники, відповідно до дорожньої карти, розробленої Міністерством охорони здоров’я України, повинні отримати вакцину від covid-19 в першу чергу.

Щеплення корсунським медикам робить мобільна бригада Звенигородського центру первинної медико-санітарної допомоги. Це перша і на цей час єдина така бригада в області, яка пройшла навчання з імунізації вакциною Astra Zeneka. Надалі таких бригад в області буде сформовано шість. У складі бригади — лікар, дві медичні сестри та реєстратор, який вносить дані про вакцинованих у базу комп’ютера.

Як розповіла нам лікар мобільної бригади Доценко Людмила Василівна, щеплення роблять вакциною, яка називається Ковішелд, виробництва індійського заводу по ліцензії фірми Astra Zeneka. З початку своєї роботи 24 лютого бригада вже провакцинувала цією вакциною медичних працівників у Черкаській обласній лікарні, інфекційній лікарні та третій міській лікарні м. Черкас.

, Корсунські медики вакцинувалися проти covid-19, Надросся Online

Щодо можливих негативних наслідків після проведення вакцинації Людмила Доценко коментує: «Як і після будь-якої маніпуляції чи будь-якого щеплення наслідки можливі. Тяжких наслідків ми не фіксували, спостерігали лише незначні відхилення. Зокрема і в Корсуні була одна дівчина з гіпертонічним кризом. Головне, щоб в таких випадках вчасно була надана допомога і пацієнти перебували під спостереженням».

У коридорі поруч із тими, хто ще чекає щеплення, сидять і провакциновані медики — після проведення процедури півгодини людина перебуває під наглядом, всі очікують, яка буде реакція організму. Якщо комусь раптом буде зле, то йому одразу буде надана медична допомога. Проведення вакцинації — добровільне і безкоштовне, але свою згоду людина повинна оформити письмово. Втім навіть при згоді на вакцинацію не всі можуть пройти цю процедуру.

— Для проведення вакцинації людина повинна дати письмову згоду, підписану власною рукою, — говорить Людмила Доценко. — Перед щепленням лікар проводить з нею бесіду, може навіть відсіювати тих, хто погодився і прийшов, якщо є протипоказання для вакцинації. Це вік до 18 років, вагітність, тяжкі алергічні реакції в анамнезі і якщо людина перехворіла на covid менше, ніж три місяці тому.

Віта Миколаївна Загородня, яка зараз завідує ковідним шпиталем у Корсуні, зробила вакцинацію в числі перших. Розповідає:

— Реакції не було ніякої, почуваю себе нормально. Сумнівів робити щеплення чи ні не мала жодних. Для медичного працівника щепитися потрібно обов’язково. Це дає шанс не захворіти, а якщо хвороба і вчепиться, то протікатиме в легкій формі.

Отримав щеплення і директор КНП «Корсунь-Шевченківська багатопрофільна лікарня» Олександр Матвієнко. Він наголошує: вакцинуватися — це самостійний вибір кожної людини.

— Я вакцинувався одним із перших, зараз почуваю себе добре. Загалом корсунські медики підійшли до вакцинації відповідально — завдяки великій кількості охочих мобільна бригада приїхала саме до нас. Разом із медпрацівниками нашої лікарні сьогодні вакцинувалися працівники швидкої допомоги і ЦПМСД, а також приїхала бригада швидкої допомоги із Городища — 13 осіб.

Олександр Матвієнко також зауважує — температурні режими при транспортуванні вакцини були витримані. Мобільна бригада привезла із собою 70 доз вакцини Ковішелд: вранці її отримали у Черкасах в місці зберігання і в доставили в Корсунь у сумках-холодильниках, тут її зразу переклали у холодильник. Всі 70 доз сьогодні були використані.

Світлана Перець

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Намагався підкупити дільничного

Корсунь-Шевченківський відділ Смілянської окружної прокуратури повідомив місцевого жителя про підозру за надання неправомірної вигоди службовій особі Досудовим розслідуванням встановлено, що...

У навчальному закладі Корсуня виявлено розтрату бюджетних коштів

До суду скеровано обвинувальний акт відносно службової особи одного з державних навчальних закладів міста Корсунь-Шевченківський за фактом розтрати бюджетних коштів та службового підроблення (ч....

Скандал і поліція: у Корсунь-Шевченківську міську раду викликали правоохоронців

Візити поліції в Корсунь-Шевченківську міську раду останнім часом стали явищем частим. Сьогоднішній день поповнив цю статистику. Сьогодні, 6 жовтня, виникла неординарна ситуація: до депутатки міської...

За крок до опалювального сезону: чи готовий Корсунь до холодів?

Тепло і сонячно (до 15-16 градусів тепла) вдень і майже морозно вночі – такою погодою дивує цьогорічний жовтень. Попри доволі лагідну погоду, осінь поступово...

Бібліотека у Корсуні-Шевченківському відзначила 120-літній ювілей

Золотолистий жовтень подарував нашій громаді чудову ювілейну дату: своє 120-ліття відзначила Публічна бібліотека Корсунь-Шевченківської міської ради. Історія нашої «скарбниці книг» сягає корінням початку ХХ століття,...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -