20.6 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
25 Липня, Неділя

Медична реформа: що зміниться з нового року

АКТУАЛЬНО

На Корсунщині налагодили ефективну комунікацію у наданні правової допомоги засудженим особам

У рамках співпраці 22 липня відбулася міжвідомча робоча зустріч у форматі «круглого столу» на тему: «Реалізація права на безоплатну...

Проти черкаського журналіста застосували силу під час висвітлення аграрного конфлікту

17 липня зазнав фізичного впливу, погроз із забороною здійснювати фото- та відеозйомку журналіст інтернет-видання «Прочерк» Максим Степанов, який висвітлював...

Прокуратура направила позов про повернення у державну власність понад 1,4 га лісу

Корсунь-Шевченківським відділом Смілянської окружної прокуратури скеровано до Господарського суду Черкаської області позов про повернення у державну власність понад 1,4...
Надросся
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

Нещодавно довелося почути такий діалог між двома жіночками-корсунчанками. «Кажуть, з нового року в лікарні за прийом вже платити будемо!» «А ви декларацію з лікарем уклали?» «Та ні, а що треба? А з яким лікарем? З лором теж треба? Бо я оце саме до нього йду…»

Зрозуміло, чому такі побоювання і запитання надзвичайно турбують громадян, адже наше здоров’я – то найцінніший скарб. Звучить банально, але факт неспростовний. Отже, які зміни в охороні здоров’я чекають на українців наступного року? Відповіді на це ми знайшли в роз’ясненнях Міністерства охорони здоров’я України, а також отримали з перших вуст від головного лікаря Корсунь-Шевченківського Центру первинної медико-санітарної допомоги Галини Савчук.

, Медична реформа: що зміниться з нового року, Надросся Online

Не уклав декларацію — плати?

Як інформує МОЗ, сьогодні кожен другий українець вже обрав свого сімейного лікаря. В нашому районі 29 720 (71%) громадян на цей час вже уклали декларації з сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. Але як бути тим, хто досі вагається? Чи дійсно їм доведеться платити за послуги сімейних лікарів з 1 січня 2019 року?

Аж ніяк ні, запевняє Галина Савчук. Медичні послуги сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів у комунальних медичних закладах, до яких належить і Корсунь-Шевченківський ЦПМСД, для всіх пацієнтів безоплатні.

«До червня 2019 року включно всі комунальні медичні заклади, де працюють сімейні лікарі, терапевти, педіатри, будуть отримувати оплати за договором з Національною службою здоров’я за пацієнтів, які не підписали декларації та проживають на території обслуговування медичного закладу, за червоним тарифом із розрахунку 20 грн на особу, — пояснює головний лікар ЦПМСД. — Але навіть після цього терміну пацієнтам, які не обрали свого сімейного лікаря або перебувають у відпустці чи відрядженні, сімейний лікар надасть безоплатно невідкладну медичну допомогу. Разом з тим ми закликаємо громадян не зволікати і визначитися зі своїм лікарем, підписати з ним декларацію».

 

Якщо «місць немає»

«Я ходив записуватися до свого лікаря, а в нього вже все зайнято. Місць немає. То мені тепер не буде де лікуватися?» Таке запитання також лунає доволі часто. Але хвилюватися не потрібно – без медичної допомоги людей не залишать.

Як зауважує Галина Савчук, дійсно, багато хто з сімейних лікарів в нашому районі і місті вже «укомплектував» рекомендовану кількість пацієнтів – по 2000 осіб. Тому для обслуговування мешканців міста будуть залучені два лікарі із ОТГ, які прийматимуть містян два дні на тиждень.

Очікують в наступному році і притоку «свіжих сил» — троє молодих лікарів (чоловіків!) мають приступити до роботи у Набутівській, Квітчанській амбулаторіях та в Корсунь-Шевченківському ЦПМСД. Тож і з ними можна буде укладати декларації на медичне обслуговування.

Крім того, надання медичних послуг кордонами нашого району не обмежується – громадянин може укласти декларацію з будь-яким сімейним лікарем на території України і звертатися по допомогу до нього.

 

Велика сила… направлення

Практика звернень до вузькопрофільних спеціалістів безпосередньо, без направлень, у нас дуже поширена. Мабуть тому, що ми звикли самі собі встановлювати діагноз. Але чи дійсно нам потрібно йти саме до лора, якщо, наприклад, дзвенить у вусі? А може то питання до невролога? Визначити це покликаний сімейний лікар, який вже і даватиме направлення до вузькопрофільного спеціаліста.

З другої половини 2019 року за медичні послуги в поліклініках почне платити Національна служба здоров‘я – саме тоді почне діяти програма «Безкоштовна діагностика», за якою пацієнту буде оплачуватися консультація вузькопрофільних спеціалістів (а також послуга з діагностики у сімейного лікаря, терапевта або педіатра та найбільш необхідні безоплатні дослідження і аналізи).

Отже з 1 липня, якщо пацієнт піде на прийом до спеціаліста у поліклініці без направлення сімейного лікаря, медичні послуги будуть для нього платними. Звернення без направлень будуть оплачуватися НСЗУ тільки у чітко визначеному переліку випадків. Втім, будуть і винятки. За словами Галини Савчук, жінки можуть звертатися, наприклад, до гінеколога безпосередньо, без попередніх відвідин сімейного лікаря.

Уточнює головний лікар ЦПМСД і ще один важливий момент – за направленням сімейного лікаря, терапевта і педіатра пацієнти зможуть безоплатно проходити такі обстеження, як рентген, УЗД, мамографія, ехокардіографія серця та інші, отримати консультацію не тільки у корсунських лікарів, а й за бажанням поїхати у Черкаси, Городище, Смілу тощо. Головна умова: щоб тамтешній заклад уклав договір із Національною службою здоров’я та отримав відповідну ліцензію.

 

Будуть електронні медичні картки

Які ж іще зміни грядуть у 2019 році в рамках медичної реформи?

Якщо у 2018 році в електронній системі охорони здоров’я медзаклади тільки підписували декларації про вибір лікаря та заключали договори із Нацслужбою здоров’я, то у 2019 році сімейні лікарі, терапевти і педіатри перейдуть на електронний документообіг: електронні медична картка пацієнта, рецепти на «Доступні ліки», направлення до вузьких спеціалістів, лікарняні листи.

«Наш медичний заклад повністю до цього готовий. До кінця 2019 року сімейні лікарі працюватимуть без паперу», — зауважує Галина Савчук.

 

Результати відчутні

«За цей рік роботи в умовах реформи ми відчули реальні позитивні результати змін, — зауважує головний лікар Корсунь-Шевченківського ЦПМСД Галина Савчук. — По-перше, значно збільшилося фінансування за рахунок коштів Нацслужби здоров’я. По-друге, з нами почали активно співпрацювати об’єднані територіальні громади. Це дозволило нам закуповувати обладнання, робити ремонти у медичних закладах, особливо сільських, які не бачили оновлення роками. Ми оновлюємо обладнання, придбали нові меблі, проводимо термомодернізацію ФАПів та амбулаторій. Плануємо в наступному році приступити до ремонту стаціонарного відділення у Корсунь-Шевченківському ЦПМСД. Великий позитив і в тому, що у лікарів збільшилася заробітна плата, вони дійсно відчули результат своєї роботи. Сподіваюся, що далі здобутки первинної ланки медицини району ще більше примножуватимуться».

Світлана ПЕРЕЦЬ

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

На Корсунщині налагодили ефективну комунікацію у наданні правової допомоги засудженим особам

У рамках співпраці 22 липня відбулася міжвідомча робоча зустріч у форматі «круглого столу» на тему: «Реалізація права на безоплатну...

Проти черкаського журналіста застосували силу під час висвітлення аграрного конфлікту

17 липня зазнав фізичного впливу, погроз із забороною здійснювати фото- та відеозйомку журналіст інтернет-видання «Прочерк» Максим Степанов, який висвітлював аграрну суперечку між представниками «Kernel...

Прокуратура направила позов про повернення у державну власність понад 1,4 га лісу

Корсунь-Шевченківським відділом Смілянської окружної прокуратури скеровано до Господарського суду Черкаської області позов про повернення у державну власність понад 1,4 га лісу. Як встановлено, у...

У Корсуні засуджено чоловіка за низку майнових злочинів

Корсунь-Шевченківський районний суд засудив чоловіка за вчинення низки майнових злочинів до 5 років 6 місяців позбавлення волі. Доведено винуватість 37-річного чоловіка, жителя міста Корсуня-Шевченківського, раніше...

Від щоденних тренувань – до міжнародних перемог: корсунські танцівники підкорюють нові вершини

Ні дня без танцю, ні тижня без змагань – за таким принципом ось уже місяць поспіль працює зразковий танцювальний колектив «Фієста» Центру дитячої та...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -