4.5 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
24 Жовтня, Неділя

Місто Корсунь-Шевченківський вступає в новий рік без бюджету. Чому?

АКТУАЛЬНО

Намагався підкупити дільничного

Корсунь-Шевченківський відділ Смілянської окружної прокуратури повідомив місцевого жителя про підозру за надання неправомірної вигоди службовій особі Досудовим розслідуванням встановлено, що...

У навчальному закладі Корсуня виявлено розтрату бюджетних коштів

До суду скеровано обвинувальний акт відносно службової особи одного з державних навчальних закладів міста Корсунь-Шевченківський за фактом розтрати бюджетних...

Скандал і поліція: у Корсунь-Шевченківську міську раду викликали правоохоронців

Візити поліції в Корсунь-Шевченківську міську раду останнім часом стали явищем частим. Сьогоднішній день поповнив цю статистику. Сьогодні, 6 жовтня, виникла...

Затвердження міського бюджету на 2019 рік мало стати ключовим питанням 54-ї сесії міської ради. Але попри те, що депутати присвятили цьому питанню три пленарних засідання, у 2019 рік Корсунь-Шевченківський увійде без основного фінансового документа.

27 грудня відбулося четверте пленарне засідання останньої сесії року, на яке виносилося всього два питання – «Про затвердження міського бюджету на 2019 рік» та «Про розподіл коштів по відзначенню державних, професійних та міських свят, ювілейних, пам’ятних та знаменних дат, заохочення колективів, окремих громадян, здійснення представницьких та інших заходів Корсунь-Шевченківською міською радою та виконавчим комітетом на І півріччя 2019 року». Жодне з них не було розглянуте в силу того, що порядок денний депутати не затвердили. Внаслідок цього сесія не розпочала свою роботу. На четверте засідання прийшли 16 народних обранців, включаючи міського голову. Під час голосування за порядок денний їх голоси розподілилися так: 7 – за, 9 – утримались.

, Місто Корсунь-Шевченківський вступає в новий рік без бюджету. Чому?, Надросся OnlineЩо ж стало перепоною для ефективної роботи депутатського корпусу міської ради? Річ у тім, що ще на другому пленарному засіданні перед початком сесії 10 депутатів внесли на розгляд сесії звернення щодо припинення повноважень голови постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів Семоненко Н.О. У сесійній залі проект рішення по цьому питанню підтримали вже 15 депутатів міськради. У рішенні, зокрема, зазначено:

«Розглянувши звернення депутатів Корсунь-Шевченківської міської ради, відповідно до ст.ст. 19, 74 Регламенту Корсунь-Шевченківської міської ради VII скликання, Положення про постійні комісії Корсунь-Шевченківської міської ради 7 скликання, затвердженого рішенням Корсунь-Шевченківської міської ради № 1-4 від 03.12.2015р., ст.26, ст.ст. 47, 49, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада вирішила:, Місто Корсунь-Шевченківський вступає в новий рік без бюджету. Чому?, Надросся Online, Місто Корсунь-Шевченківський вступає в новий рік без бюджету. Чому?, Надросся Online

Припинити повноваження голови постійної комісії питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів – Семоненко Н.О. у зв’язку з незабезпеченням своєчасного розгляду на засіданні комісії проекту рішення «Про затвердження міського бюджету на 2019 рік» та підготовки висновків і рекомендації комісії, фактами перевищення повноважень голови постійної комісії та недотриманням вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині забезпечення оприлюднення висновків і рекомендацій комісії.»

Надалі депутати відмовилися розглядати бюджет, поки згадане рішення не вступить у дію. Втім, маючи свою думку щодо законності такого рішення, міський голова Олександр Гайдай скористався правом вето, Місто Корсунь-Шевченківський вступає в новий рік без бюджету. Чому?, Надросся Online, Місто Корсунь-Шевченківський вступає в новий рік без бюджету. Чому?, Надросся Online і видав розпорядження від 26 грудня про призупинення дії рішення.

На цей час Наталія Семоненко залишається на своїй посаді. Разом з тим саме ця обставина є приводом для більш як половини депутатського корпусу не голосувати за прийняття бюджету.

То що ж мотивувало і одну, і другу сторони до протистояння навколо однієї із ключових фігур у діяльності міської ради?

Свої пояснення багато хто надав під час 4-го пленарного засідання 54-ї сесії.

 

Світлана Гриб: «Ситуація виникла навколо того звернення, яке подали депутати 20 грудня. Хотілося щось змінити на краще. 15 депутатів проголосували за це звернення, і ми сподівалися, ми вірили, що міський голова прислухається до нашого волевиявлення. На сьогодні ми хотіли б прозорості у процесі складання бюджету, який відбувається щорічно, і ми щорічно бачимо, що не так досконало це відбувається, і більшість депутатів не володіють інформацією взагалі, як формується цей бюджет. В цьому році ми захотіли розвернуто подивитися, як формується бюджет. Нам не дали такої змоги. У зв’язку з цим і було написане таке звернення. Я не могла навіть уявити, що це звернення буде сприйнято частиною депутатів аж так. При поданні звернення бралося до уваги перевищення повноважень голови бюджетної комісії на цій посаді. За три роки у міській раді майже кожен, хто зараз присутній у цій залі, підтвердить, що якщо один із депутатів хоче щось на окрузі зробить, то він мав голосувати і собі, і за той кошторис, який просувала голова бюджетної комісії. Ми пішли проти цього».

 

Олександр Гайдай: «Я вже пояснював на попередніх засіданнях, що не можна за 15 хвилин до голосування по бюджету ставити на голосування таке питання. Це питання дуже важливе, серйозне, і так його вирішувати не можна. Ми працювали по бюджету в комісіях, працювали протягом двох тижнів. Валентина Миколаївна (головний бухгалтер міськради – ред.) щоразу вставала і чітко на кожній комісії давала відповіді на всі питання, які були до бюджету. Виконком поставив свої запитання, поставив завдання, ми перенесли їх у зал засідань сесії, щоб потім внести якісь зміни. Ми провели дві погоджувальні ради, де були присутні всі бажаючі, і внесли свої пропозиції. Я маю право наложити своє вето, я їм скористався, тому що якби це звернення ви надали хоча б за день наперед, це вже була б моральна якась сторона, а не так – давайте не будемо голосувати за бюджет, бо ми хочемо зробити ось це. Я вважаю це неетичним і неморальним по відношенню один до одного у депутатській залі».

 

Наталія Семоненко: «Звинувачення до мене прозвучали по двох позиціях, я хочу дати відповіді по кожній. Стосовно звинувачення мене у тому, що «бюджетна комісія формує свій бюджет». Це не так. Бюджетна комісія тільки на етапі розгляду бюджету вносить свої пропозиції. В цьому році також проект бюджету на 2019 рік затверджувався на виконкомі. Бюджетна комісія ніякого відношення до його формування не мала, і навіть ознайомлена не була з формуванням міського бюджету. В минулому році також. І тільки після того, як виконком затвердив цей бюджет, бюджетна комісія дала свої пропозиції. Їх на минулій сесії відкинули, сказали, що вони не потрібні, але коли зібралася Погоджувальна рада, половину з них милостиво прийняла як такі, що їх влаштовують, та частина депутатів, яка вимагає мого відсторонення від роботи.

Стосовно другого звинувачення. Я так думаю, що дуже легко пояснити ситуацію, де Світлана Павлівна (Гриб – ред.) чомусь сказала, що у неї на дільниці нічого не робилося. Можливо, вона хотіла сказати, що у мене більше робилося на дільниці. Тому я пропоную вирішити цю ситуацію просто. Ми просимо головного редактора газети «Надросся» надрукувати звіт за цей і за минулий рік, скільки, на якій дільниці і якого депутата виконано робіт, і всі жителі міста побачать, що там виконано робіт на приблизно одну й ту саму суму».

 

Олександр Гайдай: «Я вас прошу зрозуміти, що я зараз не можу приймати рішення, з яким я вже визначився. Так це не роблять. Є недопрацювання у кожній комісії, є недопрацювання у Наталії Олексіївни, є недопрацювання у мене. Ми всі люди і маємо право на якісь помилки, хоча депутата це зовсім не прикрашає і не піднімає йому рейтинг. Тому я вас прошу – ще раз подумайте детально над цим питанням».

 

Олексій Альбін: «Те, що Ви називаєте бюджетом, насправді бюджетом, на жаль, не було. Пропозиція, яку намагалась внести бюджетна комісія – це був абсолютно не підготовлений документ. Чому сьогодні немає жодної копійки у бюджеті міста на капітальне асфальтування? Ті самі мости. Їх не було в бюджеті, а в нас – два аварійних мости на території Корсуня, і коштів в бюджеті не було! На бюджетну сесію не були завчасно роздані документи з пропозиціями бюджетної комісії, чи з пропозиціями виконкому, чи когось іншого. Ми прийшли на сесію, і нам роздали «папірці», які не були належним чином оформлені. І тут немає ніякого порушення з боку депутатів, які внесли звернення і відповідно за нього проголосували».

 

Василь Бабенко (звертаючись до Олександра Гайдая): «На даний час всі пропозиції, які можна було напрацювати, вони напрацьовані. На даний час можна було б спокійно, майже одноголосно проголосувати цей бюджет. Саме для цього кожен знайшов час і сюди прийшов. Єдиною перешкодою є, як Ви казали, Ваша позиція. Те, про що ми зараз говоримо, його можна було спокійно за годину, за день зібратися і розглянути все детально. Тому, на мою думку, це більше піар, кожен хоче донести щось своє. Я пропоную або подати пропозицію, яка розблокує питання і ми проголосуємо бюджет, або треба розходитися».

Дебати тривали близько півгодини, перш ніж депутати розійшлися. Одразу по тому на сайті міської ради з’явилося розпорядження міського голови про проведення 5-го пленарного засідання 54 чергової сесії Корсунь-Шевченківської міської ради 7 скликання 8 січня 2019 року.

В його порядок денний до двох вже раніше згаданих питань внесено ще й третє — «Про повторний розгляд рішення Корсунь-Шевченківської міської ради від 22.12.2018 року №54-49 «Про припинення повноважень голови постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету та фінансів Семоненко Н.О.» у зв’язку із зупиненням дії рішення міським головою».

Відтак місто вступає в новий рік без бюджету.

Світлана ПЕРЕЦЬ

 

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Намагався підкупити дільничного

Корсунь-Шевченківський відділ Смілянської окружної прокуратури повідомив місцевого жителя про підозру за надання неправомірної вигоди службовій особі Досудовим розслідуванням встановлено, що...

У навчальному закладі Корсуня виявлено розтрату бюджетних коштів

До суду скеровано обвинувальний акт відносно службової особи одного з державних навчальних закладів міста Корсунь-Шевченківський за фактом розтрати бюджетних коштів та службового підроблення (ч....

Скандал і поліція: у Корсунь-Шевченківську міську раду викликали правоохоронців

Візити поліції в Корсунь-Шевченківську міську раду останнім часом стали явищем частим. Сьогоднішній день поповнив цю статистику. Сьогодні, 6 жовтня, виникла неординарна ситуація: до депутатки міської...

За крок до опалювального сезону: чи готовий Корсунь до холодів?

Тепло і сонячно (до 15-16 градусів тепла) вдень і майже морозно вночі – такою погодою дивує цьогорічний жовтень. Попри доволі лагідну погоду, осінь поступово...

Бібліотека у Корсуні-Шевченківському відзначила 120-літній ювілей

Золотолистий жовтень подарував нашій громаді чудову ювілейну дату: своє 120-ліття відзначила Публічна бібліотека Корсунь-Шевченківської міської ради. Історія нашої «скарбниці книг» сягає корінням початку ХХ століття,...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -