-4.7 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
22 Січня, Субота

НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ – БУТИ

АКТУАЛЬНО

СБУ: за хвилею псевдомінувань по всій країні стоїть РФ, яка намагається розхитати ситуацію в Україні зсередини

Спецслужби РФ активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури, як один із елементів гібридної війни для посилення...

На Водохреще можлива провокація в зоні ООС у Донецькій області

Як стало відомо Центру стратегічних комунікацій, 19 січня окупаційні війська готують обстріл вірян під час водохрещення на ставку «Цегляний»...

Суд засудив до позбавлення волі чоловіка за злісне ухиляння від сплати аліментів

За принципової позиції прокурорів Корсунь-Шевченківського відділу Смілянської окружної прокуратури суд засудив до реальної міри покарання чоловіка за вчинення кримінального...
Надросся
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

Вже за декілька днів українці відзначатимуть головне державне свято – День Незалежності. Проголошення Акта Незалежності України 24 серпня 1991 року відкрило нову сторінку становлення держави Україна. Саме  цього дня Верховна Рада Української РСР, виражаючи волю народу України, проголосила державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах.

У цей день Верховна Рада України прийняла історичний документ виняткового значення для долі українського народу – Акт проголошення незалежності України. У ньому зазначалося: «Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною у зв’язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення, здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, Верховна Рада урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної української держави – України. Територія України є неподільною і недоторканною. Віднині на території України мають чинність виключно Конституція і закони України». За Акт проголосувала абсолютна більшість депутатів Верховної Ради. З цього дня УРСР перестала існувати, а  на карті світу з’явилася нова самостійна держава –  Україна.

Цього дня здійснилася мрія багатьох поколінь українського народу про власну незалежну державу. У свою чергу, незалежність і суверенність держави створили сприятливі умови для демократичних перетворень, забезпечили широке міжнародне визнання: були підписані політичні та економічні угоди з іншими державами, що визначило місце України у світовому співтоваристві та допомагає політичному й економічному становленню незалежної України.

У Постанові Верховної Ради України від 2 липня 1993 року «Про основні напрями зовнішньої політики України» було проголошено намір України розбудовувати відносини з Європейським Союзом. А на 15-му Саміті «Україна – ЄС» в Києві 19 грудня 2011 року переговори по майбутній Угоді про асоціацію завершилися, й 30 березня 2012 року текст Угоди був парафований главами переговірних команд України та ЄС. Повністю Угода про асоціацію між Україною та ЄС набула чинності 1 вересня 2017 року. Це міжнародно-правовий документ, який на договірно-правовому рівні закріплює перехід відносин між Україною та ЄС від партнерства та співробітництва до політичної асоціації та економічної інтеграції. Й нині Україна продовжує рухатись на шляху інтеграції до ЄС.

Серйозним випробуванням для української державності стала збройна агресія Російської Федерації проти України, що розпочалася з окупації та анексії Криму і частини території Донбасу в 2014 році й триває вже понад сім років, а нині є лише видимою частиною наступальних дій Кремля проти України, які він проводить у всіх основних сферах міждержавних відносин у формі так званої «гібридної війни».

Імперський путінський режим, шукаючи шляхи відновлення свого впливу у світі й передусім на пострадянському просторі, наприкінці першого десятиліття XXI століття почав інтенсивно розробляти теорію гібридної війни та приховано готувати до неї спеціальні служби і визначені військові формування.

Кілька десятиліть РФ використовувала як «м’яку силу» проти України масову культуру, демонструючи в інформаційному полі нашої держави за допомогою кінематографа, телебачення, театру нібито «кращі умови» для життя населення в Росії, «велич досягнень» російської науки і техніки, «могутність» російських збройних сил, «правильність» політики керівництва російської держави, насаджувала в нашій свідомості образ «героїчних російських солдатів і офіцерів», які, «не шкодуючи життя свого», борються з «поганими» чеченцями, грузинами, українськими націоналістами та міжнародними терористами.

Своєрідними інструментами «м’якої сили» виступали також російські політики, історики, діячі культури і мистецтв, а також священнослужителі Московського патріархату в Україні, які поряд з нібито «високими духовними ідеалами» несли й несуть до нас ідеї «спільної історії», «єдиного народу», «єдиної території» в межах колишнього СРСР, при цьому заперечуючи роль українців та України у формуванні тисячолітньої історії Київської Русі та відверто  перекручуючи справжню українську історію.

Нині розгортається черговий етап гібридної війни –  підтримання постійно напруженої обстановки в підконтрольних Росії окупованих районах на південному сході України й одночасного перенесення зусиль на дестабілізацію внутрішньої ситуації в нашій державі, підтримку «п’ятої колони» та інспірування сепаратистських настроїв у різних регіонах і передусім у південно-східних областях України та створення умов для приведення до влади в Україні лояльних до Кремля політичних сил.

Розгортається інформаційний наступ кремлівських пропагандистів у соціальних мережах, адже сегменти соцмереж Facebook, «ВКонтакте», Twitter, «Одноклассники» та інших  на сьогодні є найменш застрахованими від негативних зовнішніх інформаційних впливів, і це особливо небезпечно в умовах інформаційно-психологічної війни, у яку втягнута зараз наша держава.

Сучасні соціальні мережі і блоги зараз вщерть заповнені гравцями-професіоналами. Це фахівці, об’єднані в певні організаційні структури, озброєні інструкціями, свідомі чи несвідомі учасники складних «багатоходових» інформаційних комбінацій спецслужб. Їхньою функцією є вкидання «вибухової» інформації у соціальні мережі, подальша трансляція з їх допомогою максимально широкому загалу у вигляді сформованої серед певної частини населення громадської думки, настроїв і чуток. Саме через таких професіоналів реалізується створення в соціальних мережах нових тематичних антиукраїнських, сепаратистських спільнот, залучення до них численних прихильників. У такий самий спосіб, часто через застосування «багатоходівок» з досить складними маніпулятивними технологіями, організовується поширення в мережах численних, ніби незалежних один від одного, матеріалів, що негативно змальовують внутрішню і зовнішню політику України, її економічне становище, помилки державного керівництва тощо. Так само поширюються перебільшені відомості про бойові втрати ЗСУ, здійснюється шантаж військовослужбовців та  їхніх родин.

Під час російсько-українського інформаційного протистояння вдосконалюються найбільш поширені прийоми і правила інформаційної війни, маніпулятивні технології  впливу на учасників соціальних мереж. У соцмережах нині відбувається розвиток інформаційної бази антидержавних виступів; організація провокаційних ситуацій; залучення груп населення до протестної діяльності; інформаційне керівництво та підтримка суспільних збурень.

Іноді путінська пропаганда досягає своєї мети і громадяни України, вільно чи невільно, починають працювати на ворога, розповсюджуючи антиукраїнську інформацію, поширюючи чутки, закликаючи до участі у антидержавних протестних заходах. Таким громадянам треба пам’ятати, що подібні дії підпадають під дію ст. 109-110 ККУ і караються аж до  позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічного позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Незалежній Україні – 30. Це вік розвитку, процвітання, реалізації  перспективних планів та нарощування міці. Незалежній Україні –  бути!

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

СБУ: за хвилею псевдомінувань по всій країні стоїть РФ, яка намагається розхитати ситуацію в Україні зсередини

Спецслужби РФ активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури, як один із елементів гібридної війни для посилення...

На Водохреще можлива провокація в зоні ООС у Донецькій області

Як стало відомо Центру стратегічних комунікацій, 19 січня окупаційні війська готують обстріл вірян під час водохрещення на ставку «Цегляний» у Петровському районі Донецька. Метою...

Суд засудив до позбавлення волі чоловіка за злісне ухиляння від сплати аліментів

За принципової позиції прокурорів Корсунь-Шевченківського відділу Смілянської окружної прокуратури суд засудив до реальної міри покарання чоловіка за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст....

Прокуратура через суд вимагає стягнути з приватного товариства безпідставно збережених коштів плати за землю

Ухвалою Господарського суду Черкаської області відкрито провадження у справі за позовом Смілянської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Корсунь-Шевченківської міської ради до приватного...

СБУ: Росія “розгойдує” українське суспільство

Поки світ обговорює можливість нового вторгнення Росії в Україну та аналізує нарощування зброї на кордоні, Росія прямо зараз здійснює операцію по дестабілізації нашої держави....
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -