-6.3 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
25 Січня, Вівторок

Нова амбулаторія, ЦНАП і дороги: Набутівська громада презентувала свої останні досягнення

АКТУАЛЬНО

СБУ: за хвилею псевдомінувань по всій країні стоїть РФ, яка намагається розхитати ситуацію в Україні зсередини

Спецслужби РФ активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури, як один із елементів гібридної війни для посилення...

На Водохреще можлива провокація в зоні ООС у Донецькій області

Як стало відомо Центру стратегічних комунікацій, 19 січня окупаційні війська готують обстріл вірян під час водохрещення на ставку «Цегляний»...

Суд засудив до позбавлення волі чоловіка за злісне ухиляння від сплати аліментів

За принципової позиції прокурорів Корсунь-Шевченківського відділу Смілянської окружної прокуратури суд засудив до реальної міри покарання чоловіка за вчинення кримінального...
Надросся
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

Плани, проекти, перемога в конкурсі, рік паперової тяганини — і ось у центрі Набутова вже майже готова до здачі в експлуатацію Набутівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини. Хоча будівельні роботи тут ще тривають, але нова споруда надихає і дарує позитив – вона є яскравим свідченням того, що громада розвивається і має неабиякі перспективи.

Медицина – в пріоритеті

Набутівська амбулаторія, за моїми спостереженнями, є предметом гордості сільського голови Олега Малюги — зрозуміло, далеко не кожна недавно утворена об’єднана громада може похвалитися якою-небудь новобудовою. Тим більше, коли до реалізації ідеї приплюсовано ще й купу затрачених зусиль.

, Нова амбулаторія, ЦНАП і дороги: Набутівська громада презентувала свої останні досягнення, Надросся Online— Коли в 2017 році ми дізналися, що є державна програма з будівництва нових амбулаторій, із забезпеченням новим обладнанням та новими автомобілями, то ми це питання одразу взяли на озброєння і вирішили добиватися, щоб така амбулаторія була збудована у селі Набутові, — пригадує, як все починалося, Олег Малюга. — Непросто було, тому що питання з 2017-го року перейшло на 2018-й, і весь минулий рік було використано тільки на те, щоб зібрати папери для цього будівництва. Таким чином ми приступили до робіт тільки у квітні 2019 року, коли документи врешті були готові.

Як розповідає сільський голова, на місці, де зараз красується нова будівля, зведена фактично за 4 місяці, було старе занедбане приміщення, яке використовували під склади. Проектанти, які приїжджали на огляд, порадили: оскільки приміщення аварійне, його потрібно демонтувати і почати споруджувати нове «з нуля». На пропозицію погодились, і як тільки справа набула конкретного втілення, старе приміщення пішло у небуття.

, Нова амбулаторія, ЦНАП і дороги: Набутівська громада презентувала свої останні досягнення, Надросся OnlineНова амбулаторія простора і з безліччю кабінетів: планують робочі місця для лікаря-педіатра, двох сімейних лікарів, оглядові та діагностичні кабінети, а на перспективу – ще й закупити стоматологічний кабінет та залучити сюди приватного стоматолога. Будівельні роботи виконує ТОВ «Расава» (директор В.В.Кірічек), і роботу бригади очільник громади оцінює позитивно: працюють злагоджено, виконують роботи якісно, працюють з випередженням графіка.

Вартість будівництва цього сільського медичного закладу обчислюється мільйонами: держава виділила за програмою покращення медико-санітарної допомоги на селі 8 млн 400 тис. гривень, а внесок у будівництво амбулаторії сільради склав 10%, тобто 840 тис. грн. Крім того, виділені кошти на закупівлю обладнання: державні — у сумі 500 тис. грн та 50 тис. грн за дольовою участю із сільського бюджету. Плюс буде поставлений автомобіль-позашляховик для швидкої допомоги на суму 500 тис. без співфінансування із сільського бюджету. «Нове сучасне обладнання — це те, що нас найбільше цікавить», — зауважує Олег Малюга і попутно з приємністю повідомляє, що хоча амбулаторія ще не завершена, але вони вже мають ще одного молодого сімейного лікаря, який тут працюватиме. З вдячністю відгукується господар громади за сприяння в покращенні медичного обслуговування в громаді про головного лікаря Корсунь-Шевченківського ЦПМСД Галини Савчук, яка допомагає з обладнанням, турбується про медичні кадри.

Набутівська амбулаторія — вже другий сучасний медичний заклад у Набутівській ОТГ, який на більш якісному рівні обслуговуватиме місцевих жителів. Торік відремонтували і осучаснили амбулаторію в селі Деренківці, де головну участь в роботах взяли небайдужі громадяни, підприємці і сільрада. Голова Набутівської ОТГ підкреслює, що таку пріоритетну увагу медичній галузі приділяє невипадково: завдання підняти якість медичних послуг було першим серед побажань громадян. «Зараз у нас в країні спостерігається висока смертність, мала народжуваність, і скоро питання людських ресурсів буде стояти дуже гостро, більше, ніж економічних. Тому, щоб зберегти людей, нам потрібно підняти охорону здоров’я на території громади», — говорить він.

 

Серце громади

, Нова амбулаторія, ЦНАП і дороги: Набутівська громада презентувала свої останні досягнення, Надросся OnlineПро фінансове підґрунтя усіх справ у громаді говоримо із сільським головою Олегом Малюгою в його особистому кабінеті. Останнім часом це приміщення також зазнало відчутних змін. Ще не так давно гостро стояло питання створення у Набутові адміністративного центру громади. Адже, за історичною довідкою, на території села Набутова сільрада востаннє була у 36-37 роках минулого століття. Далі Набутів приєднали до села Нетеребки, але тепер село стало «центровим» завдяки зручному інфраструктурному сполученню з іншими населеними пунктами ОТГ. Сільраду вирішили облаштувати в одному приміщенні з діючою сільською амбулаторією, де також «прописалося» стаціонарне відділення територіального центру. Старе приміщення, збудоване ще в 70-х роках і фактично відтоді існуюче без ремонту, трохи оновили, надали йому статусного вигляду. А з відкриттям нової амбулаторії подальше оновлення чекатиме і на сільську раду.

Повертаючись до теми бюджету, дізнаюся про позитивні тенденції у його наповненні. Набутівський сільський голова говорить мовою цифр: бюджет громади у 2017 році становив 37 млн грн, у 2018 вже було 42 млн грн, на 2019-й рік запланували отримати також 42 млн грн, але вже очевидно, що йде перевиконання.

, Нова амбулаторія, ЦНАП і дороги: Набутівська громада презентувала свої останні досягнення, Надросся Online— Завдяки тому, що нам передали землю поза межами населених пунктів, — називає першопричину Олег Малюга. — Таким чином ми готуємо аукціони і перший вже провели, заробивши 470 тис. грн.

Далі, як то кажуть, буде. Основна організація-бюджетонаповнювач з ПДФО на території громади — це ТОВ НВФ «Урожай», який дає в бюджет 12 млн грн. Власних надходжень запланували отримати 23 млн грн. Непогані показники, втім, майже повністю з’їдає інфраструктура, говорить сільський голова: громаді потрібно утримувати 7 ФАПів і 2 амбулаторії, 5 шкіл, 1 школу мистецтв, дитячий будинок сімейного типу, 7 будинків культури, 2 сільських клуби, 7 бібліотек, приміщення старостатів. Тож на втілення планів і задумів коштів в бюджеті залишається не так і багато.

 

ЦНАП

Фінансовою підмогою у реалізації завдань є залучення державних та грантових коштів, і Олег Малюга використовує цей шанс, як грамотний керівник. Відтак громада може похвалитися ще однією новинкою — має сучасний Центр надання адміністративних послуг, де і стіни, і підлога, і кімнати — все дихає свіжою штукатуркою, фарбою і деревиною.

Створити ЦНАП вдалося завдяки участі у програмі покращення якості надання адміністративних послуг для населення «U-LEAD».

— У 2017 році, коли ми дізналися, що «U-LEAD» організовує проект по створенню ЦНАПів, ми подали заявку. З першого разу не пройшли. Тоді спробували вдруге — і увійшли в кількість тих ОТГ, які виграли участь в проекті. Але були умови – ми повинні були своїм коштом зробити повністю ремонт в приміщенні, і тільки потім «U-LEAD» надасть нам обладнання, меблі. Свою частину умов ми виконали, тепер чекаємо на забезпечення обладнанням, — розповідає Олег Малюга і пояснює, чому це для них було важливо – тому що ідеєю децентралізації є саме наблизити адміністративні послуги до населення і зробити їх доступними., Нова амбулаторія, ЦНАП і дороги: Набутівська громада презентувала свої останні досягнення, Надросся Online

В плані доступності новоствореному ЦНАПу теж є чим похвалитися: приміщення цілком відповідає потребам маломобільних громадян і осіб з інвалідністю, воно пристосоване для відвідувань візочників, для яких передбачений пандус; навіть туалетні кімнати будувалися з урахуванням можливого заїзду в них людей на візках.

Попри відсутність обіцяного обладнання, ЦНАП вже потроху функціонує та надає селянам 11 видів послуг. Після ж повноцінного оргзабезпечення жителі Набутівської ОТГ зможуть отримувати тут 86 видів адміністративних послуг.

, Нова амбулаторія, ЦНАП і дороги: Набутівська громада презентувала свої останні досягнення, Надросся Online* * *

Ці та інші досягнення Набутівської громади журналісти змогли побачити на етапі завершення. Зовсім скоро – у вересні – очікують здачі амбулаторії в експлуатацію. А у жовтні планують зробити урочисте відкриття нових сільських закладів — амбулаторії загальної практики сімейної медицини та центру надання адміністративних послуг. Отже, буде свято на набутівській вулиці.

Світлана Перець

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

СБУ: за хвилею псевдомінувань по всій країні стоїть РФ, яка намагається розхитати ситуацію в Україні зсередини

Спецслужби РФ активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури, як один із елементів гібридної війни для посилення...

На Водохреще можлива провокація в зоні ООС у Донецькій області

Як стало відомо Центру стратегічних комунікацій, 19 січня окупаційні війська готують обстріл вірян під час водохрещення на ставку «Цегляний» у Петровському районі Донецька. Метою...

Суд засудив до позбавлення волі чоловіка за злісне ухиляння від сплати аліментів

За принципової позиції прокурорів Корсунь-Шевченківського відділу Смілянської окружної прокуратури суд засудив до реальної міри покарання чоловіка за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст....

Прокуратура через суд вимагає стягнути з приватного товариства безпідставно збережених коштів плати за землю

Ухвалою Господарського суду Черкаської області відкрито провадження у справі за позовом Смілянської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Корсунь-Шевченківської міської ради до приватного...

СБУ: Росія “розгойдує” українське суспільство

Поки світ обговорює можливість нового вторгнення Росії в Україну та аналізує нарощування зброї на кордоні, Росія прямо зараз здійснює операцію по дестабілізації нашої держави....
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -