В «Укрпошті» пообіцяли: відділення не скорочуватимуть, пенсії і газети доставлятимуть

Тривалий час населення літнього віку будоражили перспективи, намальовані київським керівництвом «Укрпошти» — там запланували з 1 січня 2019 року закрити 5-7 тисяч сільських поштових відділень «через збитковість» і відмовитись від доставки пенсій, оскільки, за словами гендиректора підприємства Ігоря Смілянського, Кабінет Міністрів та депутати ВР не погодили затвердження економічно-вигідного тарифу на доставку пенсій.

Ситуація з пенсіями полетіла «рикошетом» і в наш бік – неодноразово ми чули від читачів відмову передплачувати газету на 2019 рік, яке вони мотивували тим, що «листонош все одно скоротять, то газету не буде кому носити…»

Просвіт з’явився, коли до ситуації в «Укрпошті» почали голосно привертати увагу вищих ешелонів влади громадські організації, в тому числі і Національна спілка журналістів України. В результаті відповідні заяви про недопущення закриття поштових відділень зробили прем’єр-міністр Володимир Гройсман та Президент Петро Порошенко. Зокрема, Президент зазначив: «Ми з цим абсолютно ніяк не можемо погодитись – ні зі скороченням відділень, ні зі скороченням листонош. І ми не можемо допустити, щоб вирішення цієї проблеми відбулося за рахунок простих людей: або переведення на неповну ставку листонош – нам треба захистити їх; або за рахунок підвищення тарифів зробити додаткове навантаження на пенсіонерів».

Про доставку пенсій, про передплату газет, а також інші актуальні питання роботи нашого місцевого Корсунь-Шевченківського відділення поштового зв’язку ми розмовляли з в.о. начальника відділення Світланою Мариненко.

— Світлано Олександрівно, пілотний проект реформування «Укрпошти», який реалізовувався у Чернігівській області, викликав доволі негативний резонанс серед населення: там пішли шляхом скорочення стаціонарних відділень зв’язку у селах, на заміну яким впровадили пересувні. Чи торкнеться ця реформа нашої області?

— Такий пілотний проект у Черкаській області поки що не планували, і закривати відділення та зменшувати дні доставки також на 2019 рік не передбачено. Всі скорочення, які мали бути до цього часу, вже відбулися. Надалі сільські відділення будуть працювати в такому ж режимі, як на сьогоднішній день.

— Натепер маємо оптимістичну інформацію: в уряді знайшли можливість виділити дотацію «Укрпошті» з Державного бюджету на компенсацію соціальних витрат, як-от доставка пенсій.

— Так, виділено дотацію у розмірі 500 млн гривень на продовження діяльності сільських поштових відділень. Вона спрямована на покриття витрат на заробітну плату листоношам, на доставку пенсій. Тож хвилюватися нашим громадянам, в тому числі жителям нашого району, не потрібно — всі відділення у нас будуть працювати. Пенсію доставлятимемо у всі найдальші куточки району.

— Мене не менше хвилює й питання передплати газети, яка зараз триває, скажімо, доволі мляво. Люди не поспішали передплачувати газету, бо побоювались, що листонош скоротять і приносити періодику не буде кому. І пов’язували це насамперед із доставкою пенсій. Сподіватимемось, що і в цьому питанні будуть позитивні зрушення?

— Такі хвилювання також були помилкові, тому що навіть якби пошта не доставляла пенсії, відділення все одно працювали б, а для того, щоб вони працювали ефективно, нам потрібно надавати інші послуги, в тому числі здійснювати і доставку преси, і прийом комунальних платежів, і реалізацію супутніх товарів.

— Є дуже багато нарікань на те, що листоноші приносять газети не вчасно, що газета не потрапляє до передплатника у день виходу. З чим це пов’язано?

— Це пов’язано з тим, що наші сільські відділення працюють не кожного дня. Є відділення, до яких доставка здійснюється тільки раз на тиждень – це Виграїв, Дацьки, Корнилівка, Кошмак, Комарівка, Ситники, а також два пересувних відділення – до них входять Переможинці, Нова Буда, Нехворощ, Бровахи, Буда Бровахівська. Тут також доставка здійснюється тільки раз на тиждень.

— На жаль, по місту також багато скарг на невчасну доставку…

— З 1 жовтня, у нас скоротилося 3 дільниці, і ті вулиці, які до них входили, ми розкидали на інші дільниці. Тому у листонош збільшився «прохід» вулицями, і вони трохи не встигають. Також у нас є певні проблеми з кадрами – зараз не вистачає двох листонош. До того ж, скоротився один робочий день — тепер листоноші працюють лише 4 дні на тиждень. Все це лягло дуже великим навантаженням на них, через що відбувається затримка.

— Як думає налагодити цю ситуацію, поліпшити доставку?

— Я написала пояснюючу записку до керівництва Черкаської філії «Укрпошти» з тим, щоб розглянули питання про введення ще одного робочого дня для листонош. Це, звісно, покращило б доставку. Зараз це питання розглядається.

— Дякую за цю інформацію і співпрацю.

Отже, шановні передплатники газети «Надросся»! Залишайтеся з рідною районкою і в наступному році — ми пропонуємо вам інформацію, яка «не старіє» і завжди актуальна, навіть якщо «запізниться» на день-два. Дуже розраховуємо, що наша тривала співпраці з єдиним партером у доставці газети — «Укрпоштою» — і в майбутньому буде ефективною та конструктивною.

ПОШИРИТИ ПУБЛІКАЦІЮ

Схожі публікації

1 коментар

  1. Тобі не пофіг

    Україна це якась жесть ,в Україні можуть тіки щось закрити ітд,нашим чиновникам треба повчитися в Польщі там не суперечить держава але там все для людей не то що в нас,одні уроди а не депутати..

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *