Взимку гімназистів грітиме нова система опалення
Минулого опалювального сезону серйозною проблемою постала термінова необхідність заміни системи опалення у Корсунь-Шевченківській гімназії. Через її зношеність, а відтак – часті пориви освітній заклад не тільки зазнав чималих матеріальних збитків, але й мало не зупинив навчальний процес. Як впорались з цією проблемою та що цікавого і нового чекатиме учнів цього навчального закладу з настанням вересня, нам розповіла директор гімназії Інна Луц.
— Навесні нас спіткала велика прикрість – ми двічі зазнали мало не потопу через застарілу систему опалення. Вона більше 50 років не ремонтувалась і потребувала негайної заміни. Дуже вдячні районній владі, яка поставила цю проблему в розряд першочергових і знайшла немалі кошти на її вирішення. Тож завдяки коштам районного бюджету (а це 257 тисяч гривень, витрачених на ремонт) наш заклад тепер буде опалюватися «на відмінно», і сподіваюся, вже без прикрих несподіванок. Всі необхідні роботи якісно виконали спеціалісти з КП «Тепломережа», яким ми теж щиро вдячні.
Після проведення таких серйозних робіт постало питання ремонту і в багатьох кабінетах, які постраждали внаслідок поломки опалювальної системи. В деяких кабінетах негайного відновлення потребували стеля, підлога. Знову питання впиралося в гроші – і знову нам на допомогу прийшла районна влада й відділ освіти: на ремонт класів було виділено 30 тисяч гривень. Тепер в кабінетах маємо сучасні стелі з освітленням, нову підлогу. А ще великі молодці – батьки наших учнів: вони з великим розумінням поставилися до ремонту, брали активну участь у підготовці навчальних класів, залучали спонсорів, вносили свої кошти. З їх допомогою ми замінили в класах парти, стінки, переклеїли шпалери. На цей час у нас відремонтовані всі навчальні кабінети, медичний кабінет, бібліотека, їдальня, навчально-методичний центр, санвузли. Також закінчили з упорядкуванням фасаду школи і дійсно відчули, що використані нами сучасні технології є ефективними в плані енергозбереження. В школі замінено всі вікна та двері – це також допомагає відчутно економити тепло і, відповідно, кошти на енергоносії. Сьогодні школа демонструє сучасний дизайн і високий рівень матеріального забезпечення навчальних кабінетів.
— Відчутно, що гімназія вже хоч сьогодні готова прийняти учнів. А які ж нововведення у навчальній програмі чекають на них з першого вересня?
— Зараз ми беремо участь у всеукраїнському експерименті з упровадження медіа-освіти. В його рамках запровадили спецкурс, за яким діти вчаться працювати в електронній газеті, працюють над створенням сайту, набувають практичних навичок у роботі з іншими сучасними інформаційними технологіями. Керівник цього проекту Ірина Носаченко.
Вчителі англійської мови гімназії долучилися до міжнародної програми eTwinning. Суть нової програми «Вчителі англійської мови — агенти змін», яка розроблена зусиллями Британської ради, полягає в тому, що педагоги, які пройшли відбір, можуть тренувати своїх колег, проводити тренінги з викладання англійської мови за сучасними методиками. Цей відбір пройшла і наша вчителька англійської мови Олена Уманець.
Діти у нас вивчають 2 іноземні мови: англійську та французьку, а з нового навчального року плануємо запровадити вивчення ще й німецької.
Новинкою цього року стане науково-педагогічний проект «Інтелект України». Він передбачає такий підхід в роботі педагогів, як вміння правильно мотивувати дітей до навчання. Це – освіта майбутнього, і ми сподіваємось на його результативність.
Як бачите, ми не стоїмо осторонь, а намагаємось йти в ногу з часом та вимогами, які ставить сучасність. У нас на меті – створити такий заклад, до якого дійти йтимуть на навчання і здобуватимуть освіту з радістю. Ми самі придумали і розробили власну емблему школи та втілили її у значках для дітей, запровадили власну шкільну форму, виготовляємо навіть шкільний щоденник за власним дизайном.
До речі, за результатами ЗНО цьогоріч наша гімназія знову на першому місці. Щороку наші учні вступають до найпрестижніших вузів в Україні і за кордоном. Цей рік не став винятком — крім деяких випускників 11-х, ще й троє наших випускників 9-х класів вступили на навчання до польських освітніх закладів. А це також багато про що говорить.
— Скільки учнів вітатиме гімназія у своїх стінах в новому навчальному році?
— З 1-го вересня у нас буде вчитися 310 учнів. Ми знову набираємо два перші класи. Всього у нас 14 класних колективів. 10 клас працюватиме за філологічним профілем. До речі, цього року поповниться і штат учителів — ми приймаємо на роботу п’ятьох молодих колег: двох вчителів іноземної мови, вчителів фізкультури, української мови і психолога.
— Дякую за розмову.
Спілкувався Василь МАНІЛО