-6.3 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
25 Січня, Вівторок

Стартував перший етап проекту «Чиста вода для Корсуня» за сприяння Гіфхорна

АКТУАЛЬНО

СБУ: за хвилею псевдомінувань по всій країні стоїть РФ, яка намагається розхитати ситуацію в Україні зсередини

Спецслужби РФ активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури, як один із елементів гібридної війни для посилення...

На Водохреще можлива провокація в зоні ООС у Донецькій області

Як стало відомо Центру стратегічних комунікацій, 19 січня окупаційні війська готують обстріл вірян під час водохрещення на ставку «Цегляний»...

Суд засудив до позбавлення волі чоловіка за злісне ухиляння від сплати аліментів

За принципової позиції прокурорів Корсунь-Шевченківського відділу Смілянської окружної прокуратури суд засудив до реальної міри покарання чоловіка за вчинення кримінального...

З 8 по 10 травня в м. Корсуні-Шевченківському перебувала делегація з німецького міста-побратима Гіфхорна у складі директора тамтешнього «Водоканалу» Манфреда Гадеса та депутата ратуші Рюдігера Вокенфуса. Три дні вони активно працювали над проектом «Чиста вода для Корсуня» разом з керівником КП «Водоканал» Миколою Бардадимом, головним інженером підприємства Володимиром Березою та начальником відділу містобудування, архітектури та ЖКГ міської ради Миколою Омелянчуком.

«Швидкий стартовий пакет Україні»

, Стартував перший етап проекту «Чиста вода для Корсуня» за сприяння Гіфхорна, Надросся Online

Страт проекту було покладено у січні цього року, коли делегація з м. Гіфхорна побувала у Корсуні-Шевченківському з метою ознайомитися з особливостями роботи КП «Водоканал» та допомогти покращити якість води, яку споживають містяни, й оновити саму систему водопостачання. Зібравши всю необхідну інформацію, німецька сторона розпочала роботу з підготовки пакета документів для залучення коштів на розробку проектної документації з реконструкції водопроводу у м. Корсуні-Шевченківському.

— Місто Гіфхорн в рамках «Швидкого стартового пакету Україні» уклало договір з ТОВ «Engagement Global» — товариством, яке надає підтримку містам-партнерам Німеччини та України. Діє воно за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ), — розповідає Рюдігер Вокенфус. — Нам вдалося отримати максимально можливу суму для фінансування нашого проекту «Чиста вода для Корсуня» у розмірі 50 000 євро. Цілі, для яких будуть використані кошти, визначає винятково ТОВ «Engagement Global». Окрім розроблення проектної документації, їх спрямують також для проведення конференцій на тему «Водопостачання» у Гіфхорні та Корсуні-Шевченківському, навчання і підвищення кваліфікації працівників корсунського «Водоканалу» у Німеччині, виготовлення двомовної інформаційної брошури про водопостачання у Корсуні та Гіфхорні.

Деталі — на місці

Не відкладаючи справу у довгу шухляду, щойно отримавши підтвердження фінансування, гіфхорнці відразу прибули в Корсунь-Шевченківський, щоб на місці обговорити важливі інженерні питання, подивитися місце прокладання нової лінії водопроводу та поспілкуватися з проектантами, які будуть виготовляти проектну документацію. Свій перший день перебування, 8 травня, Манфред Гадес та Рюдігер Вокенфус провели в КП «Водоканал», спілкуючись із фахівцями підприємства та керівником проекту з корсунської сторони Миколою Омелянчуком. Гостям детально, за допомогою спеціальної комп’ютерної програми, показали всю систему трубопроводів по місту.

Поставивши багато запитань та отримавши на них вичерпні відповіді, спеціалісти з Гіфхорна були одностайні в тому, що запропоновані варіанти прокладання нових ліній водопроводу з подальшими закільцюваннями системи є найоптимальнішими.

Так, перше закільцювання системи водопостачання відбудеться наступним чином. Труби прокладатимуть, починаючи від вул. Польової, що на Тартаку. Потім трубопровід йтиме в напрямку вул. П.Чубинського з переходом через канаву Мартанського ставу по горбистій місцевості до вул. Маяковського. Звідси — по вул. Козацькій з переходом на вул. С.Палія. Виходитиме на вул. Я. Мудрого, де й буде підключена до існуючої мережі.

Друге кільце водопостачання бере початок на вулиці Я.Мудрого з подальшим прокладанням вулицями  Р.Люксембург, Наливайка до полів фільтрації ПАТ ВО «Восход» (ґрунтова дорога). На перехресті вулиць ІІ Українського фронту і Чкалова врізатиметься в існуючу мережу.

Закільцювання системи водопостачання необхідно для того,  пояснюють в КП «Водоканалі», аби при ремонті трубопроводу  не відключати певну гілку, а лише ту ділянку, де трапилася аварія.

Завітали гості також на насосно-фільтрувальну станцію «Сівач». Побачені трансформації приємно вразили гіфхорнських делегатів. Адже з моменту їх останнього візиту тут відбулося багато змін: в підвальному приміщенні облаштовано котельню, проведено опалення, ведуться ремонтні роботи на насосно-фільтрувальній станції, частково замінено обладнання.

, Стартував перший етап проекту «Чиста вода для Корсуня» за сприяння Гіфхорна, Надросся Online

Проект український, фінансування німецьке

Зважаючи на те, що виготовлення проектної документації — справа дороговартісна, німецька та українська сторони дійшли згоди, що оптимальним у цій ситуації буде залучення до розроблення проекту українського інженерного бюро. Звісно — у тісній співпраці та з активним консультаційним супроводом дипломованого інженера Манфреда Гадеса.

10 травня в міські раді відбулася зустріч з проектантами з Черкас — ПП «Водпроект». Обговоривши з директором підприємства Тамарою Нетилько нюанси проектування, строки виконання робіт, а також фінансові питання, всі три сторони поставили своїпідписи у тристоронньому договорі про співпрацю щодо виготовлення проектно-кошторисної документації «Реконструкція системи водопостачання в м. Корсуні-Шевченківському Черкаської області». Загальна вартість проекту становить 301 357,74 грн.

Згідно з умовами договору, інвестором виступає місто Гіфхорн. Для того, аби проектанти почали роботи, 10 травня німецька сторона перерахувала 30% від загальної вартості, а саме 90 122 грн. 50 коп., на рахунок виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради. Далі кошти, відповідно до порядку роботи міськради, мають бути перераховані протягом 30-ти днів на рахунок ПП «Водпроект». Всі роботи з виготовлення проектно-кошторисної документації проектанти повинні завершити до середини вересня 2017 року. Опісля послідують її ретельна перевірка Манфредом Гадесом та державна експертиза.

Загалом, перший етап проекту «Чиста вода для Корсуня», який передбачає розроблення проектної документації, повинен завершитися до кінця грудня 2017 року. Наступним етапом буде будівництво, яке триватиме кілька років. Кошти на будівельні роботи має також надати німецька сторона.

, Стартував перший етап проекту «Чиста вода для Корсуня» за сприяння Гіфхорна, Надросся Online

Враження

Перебуваючи у Корсуні, гості з Гіфхорна взяли участь в заходах, присвячених перемозі над нацизмом у Другій світовій війні. 8 травня ввечері Манфред Гадес та Рюдігер Вокенфус приєдналися до флеш-мобу з нагоди Дня пам‘яті та примирення. Разом з корсунцями вони запалювали свічки на зображених голубах миру на площі перед районним будинком культури.

— Мій батько воював у Другій світовій, — ділиться спогадами Манфред Гадес. — Пережите наклало свій відбиток на його життя. Коли він бачив, як я з братами грав у «війну», то відразу ж забороняв нам це.

Тема війни, кажуть німці, ніколи не обговорювалася у них вдома. Батьки ніколи не розповідали дітям про ті події. Ця тема була табу в сім’ях.

— 9 Травня в Німеччині, звичайно, не святковий день. Це день пам’яті. День, коли ми згадуємо, що були звільнені від нацизму, — зазначає Рюдігер Вокенфус.

Долучившись наступного дня до урочистостей з нагоди 9 Травня, обидва делегати були глибоко вражені тим, як шанують в Україні героїв війни минулих років і тієї, що триває нині.

— Я звернув увагу на жінку, яка плакала біля пам’ятника, — ділиться враженнями Манфред Гадес. — Шкода, що є люди, які все ще виношують у своїх думках «коричневі ідеї», які принесли світу безліч горя. Їм треба глянути в очі тієї жінки! Коричнева чума не повинна більше ніколи повторитися!

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

СБУ: за хвилею псевдомінувань по всій країні стоїть РФ, яка намагається розхитати ситуацію в Україні зсередини

Спецслужби РФ активно використовують псевдомінування об’єктів соціальної сфери та критичної інфраструктури, як один із елементів гібридної війни для посилення...

На Водохреще можлива провокація в зоні ООС у Донецькій області

Як стало відомо Центру стратегічних комунікацій, 19 січня окупаційні війська готують обстріл вірян під час водохрещення на ставку «Цегляний» у Петровському районі Донецька. Метою...

Суд засудив до позбавлення волі чоловіка за злісне ухиляння від сплати аліментів

За принципової позиції прокурорів Корсунь-Шевченківського відділу Смілянської окружної прокуратури суд засудив до реальної міри покарання чоловіка за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст....

Прокуратура через суд вимагає стягнути з приватного товариства безпідставно збережених коштів плати за землю

Ухвалою Господарського суду Черкаської області відкрито провадження у справі за позовом Смілянської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Корсунь-Шевченківської міської ради до приватного...

СБУ: Росія “розгойдує” українське суспільство

Поки світ обговорює можливість нового вторгнення Росії в Україну та аналізує нарощування зброї на кордоні, Росія прямо зараз здійснює операцію по дестабілізації нашої держави....
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -