13 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
13 Квітня, Вівторок

У Корсуні посилюють заходи безпеки: місто не закриватимуть, приїжджих тестуватимуть

АКТУАЛЬНО

Три культурні об’єкти з Корсунщини зареєстрували на конкурс «Велика реставрація»

Три об’єкти культурних пам’яток з Корсунщини зареєстрували на конкурс «Велика реставрація». Це три пам’ятки Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника. Ці...

Трасу біля Корсуня-Шевченківського відбудовують

Цього року в рамках програми Президента «Велике будівництво» продовжують ремонтувати дороги за маршрутним принципом. Зокрема ремонтують відрізок траси Н-01...

Вакцину від COVID-19 на Корсунщині за 3 дні отримали 90 осіб

З 22 березня у Корсунь-Шевченківському центрі первинної медико-санітарної допомоги триває ІІ етап кампанії з вакцинації громадян від COVID-19. За...

Остання неділя березня принесла на Черкащину невтішні дані – епідемічна ситуація в області щодо поширення вірусу COVID-19 загострюється. Станом на 29 березня на Черкащині зафіксовано вже 46 інфікованих, з них 43 виявили лише за одну добу – 28 березня.

 

Кам’янка – в епіцентрі

Як повідомив під час брифінгу голова Черкаської ОДА Роман Боднар, основний спалах вірусу 2019-nCoV  відбувся у місті Кам’янці, де зараз виявлено 23 хворих на коронавірус. Встановити таку кількість уражених вдалося завдяки оперативному опрацюванню і проведенню плр-тестування контактних осіб із хворими, виявленими раніше. Голова ОДА наголосив, що зараз пацієнтам із підозрою проводять ПЛР-тестування як найбільш ефективне, оскільки експрес-тести показують достовірний результат тільки на 5-7-й день хвороби: «Від експрес-тестів ми відмовились і зараз працюємо тільки з ПЛР-тестуванням. За добу можемо робити до 500 тестувань, ПЛР-тестів у нас достатньо», – зазначив він.

 

Корсунь діє на випередження

Ситуація у Кам’янці спонукала владу Корсунь-Шевченківського району діяти на випередження. Вранці 29 березня в райдержадміністрації в екстреному порядку відбулася нарада учасників штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на території Корсунь-Шевченківського району, яку провів голова РДА Микола Березовий. В ній взяли участь також міський голова, голови ОТГ, керівники відповідних служб і підрозділів, медичних закладів району, представники поліції, апарату РДА, засобів масової інформації.

, У Корсуні посилюють заходи безпеки: місто не закриватимуть, приїжджих тестуватимуть, Надросся Online , У Корсуні посилюють заходи безпеки: місто не закриватимуть, приїжджих тестуватимуть, Надросся Online

Одним із питань учасники наради розглянули можливість і доцільність у разі виникнення надзвичайної ситуації на Корсунщині закриття території району та міста зокрема на в’їзд і виїзд – аналогічно тому, як це відбулося у Кам’янці після спалаху хвороби. Був напрацьований алгоритм дій всіх структур для якнайшвидшого (за нагальної необхідності) розгортання блокпостів та оснащення їх необхідним спорядженням – інфрачервоними вимірювачами температури, мотооприскувачами-дезінфекторами тощо.

 

Фактор небезпеки – несвідомі «прибульці»

Чому варто хвилюватися? Як показує плачевний досвід, коронавірус на території населених пунктів України потрапляє переважно через осіб, які прибули із закордону та не дотрималися обов’язкових умов самоізоляції. Самовільні прогулянки таких громадян вулицями, контактування з родичами, друзями, знайомими – це основні фактори, які сприяють поширенню коронавірусу серед населення.

– Сьогодні в кожному населеному пункті є приїжджі з Чехії, Єгипту, Польщі, Італії. Що робимо ми на місцях: старости сіл разом з медиками одразу приходять до них додому і попереджають, що вони повинні два тижні відбути вдома на обсервації, — розповів голова Моринської ОТГ Анатолій Видута. — Але серед тих, хто приїхав, є люди відповідальні, а є безвідповідальні. Ці люди, особливо молодь, їх зараз не можна втримати вдома: сонце пригріло – і вони на шашлики, на прогулянки. Тому треба зробити рейд по місту і селах і перевірити, чи перебувають вони вдома. Якщо їх немає – наказати штрафами. Тоді це дасть стримуючий ефект.

Зважаючи на ці обставини, зараз перед владою стоїть головне завдання – виявити усіх прибулих осіб та провести їм в обов’язковому порядку ПЛР-тестування. Під час наради якраз і обговорили всі можливі шляхи для виконання цих завдань.

Насамперед буде утворено мобільну бригаду у складі: водія, медичного працівника, представника лабораторного відділення та працівника поліції. Вже з понеділка, 30 березня, бригада розпочне виїзди в населені пункти і буде проводити відбір мазків для відправки в Черкаси в лабораторний центр на ПЛР-тестування. На тих громадян, які не будуть перебувати вдома, поліція складатиме протокол. До відома, на сьогодні за порушення карантину загрожує від 17 000 до 32 000 грн штрафу.

, У Корсуні посилюють заходи безпеки: місто не закриватимуть, приїжджих тестуватимуть, Надросся Online

Поставлено також завдання вжити вичерпних заходів для термінового встановлення осіб, прибулих з 1 березня на територію району із країн, вражених коронавірусом. Як повідомили голови ОТГ, такі списки у них є і всіх «прибульців» вони знають. Проблемним є виявлення приїжджих в місті.

Директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Галина Савчук розповіла, що на цей час прикордонна служба надала список всього із 10 осіб, тоді як їх в десятки разів більше.  Вона наголосила, що у деяких хворих захворювання протікає безсимптомно, внаслідок чого вони можуть інфікувати велику кількість населення, особливо із зони ризику – насамперед тих, хто має хронічні захворювання, ослаблений імунітет. Тому списки потрібні терміново, наголосила вона. До їх формування вирішили залучити депутатів міськради, представників вуличкомів, квартальних комітетів, голів ОСББ, старших по будинках. Цю роботу розпочали відразу після наради.

 

Захистити медиків

Питання індивідуального захисту людей, які  стоятимуть на першій лінії «оборони» від небезпечної хвороби, не втрачає своєї актуальності. «Я вважаю, що зараз потрібно зробити все, щоб захистити медиків – придбати в достатній кількості засоби індивідуального захисту, щоб вони були забезпечені масками, костюмами, окулярами. Ми готові також їх придбати», — зазначив голова Набутівської ОТГ Олег Малюга.

Директор КНП «Корсунь-Шевченківська ЦРЛ» Олександр Матвієнко поінформував, що зараз в лікарні є одноразові і багаторазові захисні костюми. «Одноразових придбали тисячу штук. У ПрАТ «Скіф» придбали 20 штук багаторазових: 10 костюмів і 10 комбінезонів, їх можна обробити, дезінфікувати. Але ці засоби захисту будуть використовуватися у разі виявлення підозри на коронавірус. Зараз їх використовувати недоречне», — зауважив він.

Учасники наради обговорили потребу в індивідуальних засобах захисту також для працівників служби надзвичайних ситуацій та комунального підприємства, які будуть задіяні на дезінфекції заражених місць та в інших випадках контакту із хворими. Зазначалося, що багаторазовий костюм коштує орієнтовно 1300 грн., одноразові – 50-100 грн.

За підсумками наради було видано розпорядження голови РДА «Про організацію заходів з метою мінімізації поширення коронавірусної хвороби COVID-19 на території Корсунь-Шевченківського району».

Світлана Перець

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Три культурні об’єкти з Корсунщини зареєстрували на конкурс «Велика реставрація»

Три об’єкти культурних пам’яток з Корсунщини зареєстрували на конкурс «Велика реставрація». Це три пам’ятки Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника. Ці...

Трасу біля Корсуня-Шевченківського відбудовують

Цього року в рамках програми Президента «Велике будівництво» продовжують ремонтувати дороги за маршрутним принципом. Зокрема ремонтують відрізок траси Н-01 біля Корсуня-Шевченківського. Наразі роботи ведуться на...

Вакцину від COVID-19 на Корсунщині за 3 дні отримали 90 осіб

З 22 березня у Корсунь-Шевченківському центрі первинної медико-санітарної допомоги триває ІІ етап кампанії з вакцинації громадян від COVID-19. За три дні щеплення вакциною Covishield...

ID-картка: коли, де і як корсунці можуть її оформити

Кожен громадянин України може оформити ID-картку при настанні 14-річного віку, втраті паспорта, зміні прізвища, замість вклеювання фотокартки до паспорта зразка 1994 року або у...

З 22 березня розпочинаються весняні канікули

Ось і весняні канікули. Немає домашніх завдань, натомість є багато вільного часу. Кожен планує по-різному провести свій весняний відпочинок. Щоб канікули пройшли безпечно, педагоги Корсунь-Шевченківської...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -