12 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
25 Жовтня, Неділя

В «Укрпошті» пообіцяли: відділення не скорочуватимуть, пенсії і газети доставлятимуть

АКТУАЛЬНО

У грудні в Корсунь-Шевченківській ЦРЛ з’явиться комп’ютерний томограф

У центральній районній лікарні від 21 жовтня розпочали капітальний ремонт приміщення під облаштування другої частини приймально-діагностичного відділення. Готуються кабінети для...

У суботу — «день тиші» перед виборами

Цієї неділі, 25 жовтня, відбудуться вибори до місцевих рад. Народним волевиявленням завершиться багатоденний марафон кандидатів до крісла мера і...

“Нові сили – нові дії!”: звернення до громади кандидата на посаду Корсунь-Шевченківського міського голови Руслана Обуховського

Кандидат на посаду Корсунь-Шевченківського міського голови Обуховський Руслан Сергійович. Звернення до громади.  Друзі! Сьогодні ми перебуваємо за крок до місцевих виборів....
Надросся
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

Тривалий час населення літнього віку будоражили перспективи, намальовані київським керівництвом «Укрпошти» — там запланували з 1 січня 2019 року закрити 5-7 тисяч сільських поштових відділень «через збитковість» і відмовитись від доставки пенсій, оскільки, за словами гендиректора підприємства Ігоря Смілянського, Кабінет Міністрів та депутати ВР не погодили затвердження економічно-вигідного тарифу на доставку пенсій.

Ситуація з пенсіями полетіла «рикошетом» і в наш бік – неодноразово ми чули від читачів відмову передплачувати газету на 2019 рік, яке вони мотивували тим, що «листонош все одно скоротять, то газету не буде кому носити…»

, В «Укрпошті» пообіцяли:  відділення не скорочуватимуть, пенсії і газети доставлятимуть, Надросся OnlineПросвіт з’явився, коли до ситуації в «Укрпошті» почали голосно привертати увагу вищих ешелонів влади громадські організації, в тому числі і Національна спілка журналістів України. В результаті відповідні заяви про недопущення закриття поштових відділень зробили прем’єр-міністр Володимир Гройсман та Президент Петро Порошенко. Зокрема, Президент зазначив: «Ми з цим абсолютно ніяк не можемо погодитись – ні зі скороченням відділень, ні зі скороченням листонош. І ми не можемо допустити, щоб вирішення цієї проблеми відбулося за рахунок простих людей: або переведення на неповну ставку листонош – нам треба захистити їх; або за рахунок підвищення тарифів зробити додаткове навантаження на пенсіонерів».

Про доставку пенсій, про передплату газет, а також інші актуальні питання роботи нашого місцевого Корсунь-Шевченківського відділення поштового зв’язку ми розмовляли з в.о. начальника відділення Світланою Мариненко.

— Світлано Олександрівно, пілотний проект реформування «Укрпошти», який реалізовувався у Чернігівській області, викликав доволі негативний резонанс серед населення: там пішли шляхом скорочення стаціонарних відділень зв’язку у селах, на заміну яким впровадили пересувні. Чи торкнеться ця реформа нашої області?

— Такий пілотний проект у Черкаській області поки що не планували, і закривати відділення та зменшувати дні доставки також на 2019 рік не передбачено. Всі скорочення, які мали бути до цього часу, вже відбулися. Надалі сільські відділення будуть працювати в такому ж режимі, як на сьогоднішній день.

— Натепер маємо оптимістичну інформацію: в уряді знайшли можливість виділити дотацію «Укрпошті» з Державного бюджету на компенсацію соціальних витрат, як-от доставка пенсій.

— Так, виділено дотацію у розмірі 500 млн гривень на продовження діяльності сільських поштових відділень. Вона спрямована на покриття витрат на заробітну плату листоношам, на доставку пенсій. Тож хвилюватися нашим громадянам, в тому числі жителям нашого району, не потрібно — всі відділення у нас будуть працювати. Пенсію доставлятимемо у всі найдальші куточки району.

— Мене не менше хвилює й питання передплати газети, яка зараз триває, скажімо, доволі мляво. Люди не поспішали передплачувати газету, бо побоювались, що листонош скоротять і приносити періодику не буде кому. І пов’язували це насамперед із доставкою пенсій. Сподіватимемось, що і в цьому питанні будуть позитивні зрушення?

— Такі хвилювання також були помилкові, тому що навіть якби пошта не доставляла пенсії, відділення все одно працювали б, а для того, щоб вони працювали ефективно, нам потрібно надавати інші послуги, в тому числі здійснювати і доставку преси, і прийом комунальних платежів, і реалізацію супутніх товарів.

— Є дуже багато нарікань на те, що листоноші приносять газети не вчасно, що газета не потрапляє до передплатника у день виходу. З чим це пов’язано?

— Це пов’язано з тим, що наші сільські відділення працюють не кожного дня. Є відділення, до яких доставка здійснюється тільки раз на тиждень – це Виграїв, Дацьки, Корнилівка, Кошмак, Комарівка, Ситники, а також два пересувних відділення – до них входять Переможинці, Нова Буда, Нехворощ, Бровахи, Буда Бровахівська. Тут також доставка здійснюється тільки раз на тиждень.

— На жаль, по місту також багато скарг на невчасну доставку…

— З 1 жовтня, у нас скоротилося 3 дільниці, і ті вулиці, які до них входили, ми розкидали на інші дільниці. Тому у листонош збільшився «прохід» вулицями, і вони трохи не встигають. Також у нас є певні проблеми з кадрами – зараз не вистачає двох листонош. До того ж, скоротився один робочий день — тепер листоноші працюють лише 4 дні на тиждень. Все це лягло дуже великим навантаженням на них, через що відбувається затримка.

— Як думає налагодити цю ситуацію, поліпшити доставку?

— Я написала пояснюючу записку до керівництва Черкаської філії «Укрпошти» з тим, щоб розглянули питання про введення ще одного робочого дня для листонош. Це, звісно, покращило б доставку. Зараз це питання розглядається.

— Дякую за цю інформацію і співпрацю.

Отже, шановні передплатники газети «Надросся»! Залишайтеся з рідною районкою і в наступному році — ми пропонуємо вам інформацію, яка «не старіє» і завжди актуальна, навіть якщо «запізниться» на день-два. Дуже розраховуємо, що наша тривала співпраці з єдиним партером у доставці газети — «Укрпоштою» — і в майбутньому буде ефективною та конструктивною.

- Реклама -

1 коментар

  1. Україна це якась жесть ,в Україні можуть тіки щось закрити ітд,нашим чиновникам треба повчитися в Польщі там не суперечить держава але там все для людей не то що в нас,одні уроди а не депутати..

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

У грудні в Корсунь-Шевченківській ЦРЛ з’явиться комп’ютерний томограф

У центральній районній лікарні від 21 жовтня розпочали капітальний ремонт приміщення під облаштування другої частини приймально-діагностичного відділення. Готуються кабінети для...

У суботу — «день тиші» перед виборами

Цієї неділі, 25 жовтня, відбудуться вибори до місцевих рад. Народним волевиявленням завершиться багатоденний марафон кандидатів до крісла мера і депутатських мандатів, а громадяни видихнуть...

“Нові сили – нові дії!”: звернення до громади кандидата на посаду Корсунь-Шевченківського міського голови Руслана Обуховського

Кандидат на посаду Корсунь-Шевченківського міського голови Обуховський Руслан Сергійович. Звернення до громади.  Друзі! Сьогодні ми перебуваємо за крок до місцевих виборів. І нам усім слід осмислити...

Команда «Нової політики» — команда об’єднавчих дій!

25 жовтня стане стартом для нової громади, якої досі не було на карті України, — Корсунь-Шевченківської об’єднаної територіальної громади Черкаського району. Місто Корсунь-Шевченківський і...

КОМАНДА «НОВОЇ ПОЛІТИКИ»: ЗБУДУЄМО ГРОМАДУ ЩАСЛИВИХ ЛЮДЕЙ!

Щасливі люди живуть у такій громаді, де їх чують, бачать і розуміють. Де перед ними не зачиняють двері, коли вони приходять по допомогу. Де...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -