9.5 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
24 Жовтня, Неділя

Весняний призов. Що варто знати?

АКТУАЛЬНО

Намагався підкупити дільничного

Корсунь-Шевченківський відділ Смілянської окружної прокуратури повідомив місцевого жителя про підозру за надання неправомірної вигоди службовій особі Досудовим розслідуванням встановлено, що...

У навчальному закладі Корсуня виявлено розтрату бюджетних коштів

До суду скеровано обвинувальний акт відносно службової особи одного з державних навчальних закладів міста Корсунь-Шевченківський за фактом розтрати бюджетних...

Скандал і поліція: у Корсунь-Шевченківську міську раду викликали правоохоронців

Візити поліції в Корсунь-Шевченківську міську раду останнім часом стали явищем частим. Сьогоднішній день поповнив цю статистику. Сьогодні, 6 жовтня, виникла...
Надросся
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

«Служу народу України!». Цьогоріч тисячі призовників строкової військової служби складуть присягу на вірність народу України. Будуть серед них і корсунці, яких нині призивають на службу у Збройних Силах України. Про особливості цьогорічного весняного призову говоримо з комісаром Корсунь-Шевченківського райвійськкомату Павлом Бадюльком.

 

— Павле Григоровичу, як відомо, призову підлягають чоловіки  від 20-ти до 27-ми років. Але чи можуть ті, кому виповнилося 18-19 років звертатися у військкомат з проханням про проходження строкової військової служби?

— Звісно, можуть. У нас уже були такі випадки, коли 19-річні хлопці за власним бажанням зверталися у військкомат.

— Зараз, коли на Сході України триває військовий конфлікт, і батьків, і самих призовників чи не найбільше хвилює питання, чи не будуть солдати відправлені в АТО. Прокоментуйте, будь ласка.

Стосовно цього хвилювати абсолютно не варто. Наголошую — призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в АТО не залучаються. Цього разу корсунські призовники будуть направлені у ЗСУ, Нацгвардію, прикордонні війська, Державну спеціальну службу транспорту.

— Отримавши повістку, які мають бути подальші дії?

— Важливо прибути до призовної дільниці у вказаний у повістці строк. Якщо вона не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в 10-денний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України (з 1 березня 2018 року).

— Зважаючи на діапазон призовного віку, серед призовників можуть бути і ті, хто ще навчається (приміром, у вузі), і ті, хто вже має постійне місце роботи. Як бути їм?

— Керівники підприємств, установ, організацій і навчальних закладів, незалежно від підпорядкування та форм власності, на вимогу військових комісаріатів забезпечують своєчасне прибуття громадян призовного віку до призовних дільниць. За працівниками зберігаються робоче місце та середній заробіток за умови офіційного працевлаштування, а час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Особи, які були призвані в період навчання у ВНЗ I-IV рівнів акредитації, при звільненні зараховуються для продовження навчання до того ВНЗ, де вони навчалися до призову, незалежно від форми навчання.

Призовники мають ряд соціальних гарантій. Серед них і виплата грошової допомоги у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року (у 2018 році це – 3,5 тис. грн), і перебування на повному державному утриманні. Щомісяця, залежно від військового звання та посади, їм виплачується 154-245 грн на додаткові особисті потреби. При звільненні в запас отримують вихідну грошову допомогу у розмірі 8-ми посадових окладів (від 1 232 грн до 1 960 грн, залежно від військового звання і посади). Мають також право на відпустку.

— Які наслідки може мати неявка за викликом до військового комісаріату без поважних причин?

—  Якщо призовник не може вчасно прибути до призовної дільниці у строк, що встановлений військовим комісаром, поважна причина повинна бути підтверджена відповідними документами. Такими причинами вважаються стихійне лихо, хвороба призовника, смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини. За порушення правил військового обліку, неявку без поважних причин, умисне зіпсування або недбале зберігання посвідчень про приписку, яке спричинило їх втрату, несвоєчасне подання обліковому органу відомостей про зміну місця проживання, навчання, освіти, місця роботи і посади призовники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності (обмеженням волі на строк до трьох років).

— Які громадяни взагалі звільняються від призову?

— Від призову звільняються громадян, які за станом здоров’я визнані непридатними до військової служби; виконали обов’язки служби у резерві (протягом 1 та 2 контрактів); батько або мати, рідний брат або сестра яких загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів; до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах; були засуджені до позбавлення (обмеження) волі; після закінчення ВНЗ присвоєно військове (спеціальне) офіцерське звання.

— У випадку, коли призовник отримав відстрочку від призову, які документи він має надати для підтвердження цього?

— У такому випадку призовник має подати до військового комісаріату письмову заяву призовника, довідку про склад сім’ї (форма-3), копії паспортів, свідоцтв про одруження, свідоцтв про народження дітей, документи, якими достовірно установлено, що на утриманні призовника перебувають особи, медичні документи за підписом головного лікаря лікувально-профілактичного закладу, скріплені печаткою (про вагітність дружини).

Користуючись нагодою, хочу нагадати, що для тих, хто бачить себе у військовій професії, є можливість укласти контракт на проходження військової служби. До речі, зараз контрактники Корсунщини мають можливість проходити службу на території Черкаської області. Йдучи їм назустріч, районна рада розробила Програму, відповідно до якої, контрактник отримує разово заохочення у розмірі 10 тис. грн. Хотілося б, щоб не тільки районна рада, а й новоутворені громади прийняли подібні Програми.

- Реклама -

1 коментар

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Намагався підкупити дільничного

Корсунь-Шевченківський відділ Смілянської окружної прокуратури повідомив місцевого жителя про підозру за надання неправомірної вигоди службовій особі Досудовим розслідуванням встановлено, що...

У навчальному закладі Корсуня виявлено розтрату бюджетних коштів

До суду скеровано обвинувальний акт відносно службової особи одного з державних навчальних закладів міста Корсунь-Шевченківський за фактом розтрати бюджетних коштів та службового підроблення (ч....

Скандал і поліція: у Корсунь-Шевченківську міську раду викликали правоохоронців

Візити поліції в Корсунь-Шевченківську міську раду останнім часом стали явищем частим. Сьогоднішній день поповнив цю статистику. Сьогодні, 6 жовтня, виникла неординарна ситуація: до депутатки міської...

За крок до опалювального сезону: чи готовий Корсунь до холодів?

Тепло і сонячно (до 15-16 градусів тепла) вдень і майже морозно вночі – такою погодою дивує цьогорічний жовтень. Попри доволі лагідну погоду, осінь поступово...

Бібліотека у Корсуні-Шевченківському відзначила 120-літній ювілей

Золотолистий жовтень подарував нашій громаді чудову ювілейну дату: своє 120-ліття відзначила Публічна бібліотека Корсунь-Шевченківської міської ради. Історія нашої «скарбниці книг» сягає корінням початку ХХ століття,...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -