-0.3 C
Korsun'-Shevchenkivs'kyy
02 Березня, Вівторок

Вибачився. Міський голова публічно перепросив за «братовбивчу війну»

АКТУАЛЬНО

Юні корсунські науковці – серед переможців конкурсу захисту наукових робіт МАН

20 та 21 лютого 2021 року 18 учнів-членів МАН із ЗОШ № 1, ЗОШ № 2, ЗСШ № 5,...

Через місяць проїзд по місту може здорожчати до восьми гривень

На засіданні виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради, що відбулося 24 лютого, обговорювалося питання вартості проїзду по місту, а також...

Танцпара із Корсуня здобула чемпіонський титул та звання майстрів спорту

Нікіта Якубовський і Дарія Дяченко – танцювальна пара юних і талановитих «зірочок» із Корсуня-Шевченківського – повернулась із перемогою з...
Надросся
Надросся
Надросся Online - інтернет-ресурс громадсько-політичної газети Корсунь-Шевченківщини "Надросся". Лише свіжі та актуальні новини району, розгляд проблемних питань в суспільному житті, приватні оголошення, корисні поради, привітання та багато іншого.

На вимогу ветеранів АТО міський голова Олександр Гайдай у суботу, 3 серпня, приніс публічні вибачення за недолугу фразу про «братовбивчу війну», сказану ним під час поховання полеглого на фронті корсунця Олександра Бардалима. Свої вибачення він промовив перед представниками громадської організації «Ветеранів АТО Корсунщини», матерями та рідними загиблих воїнів-корсунців Сергія Білоушенка та Романа Сокуренка, працівниками місцевих ЗМІ. В залі міської ради, де прозвучала його заява, були присутні також кілька депутатів міської ради, представники окремих громадських організацій району та наряд поліції.

Нагадаємо, інцидент, за який меру Корсуня довелося вибачатися, стався 21 липня. Після відспівування загиблого на війні воїна ЗСУ Олександра Бардалима, біля входу до Спасо-Преображенського храму, виступаючи з промовою, міський голова сказав: «Мабуть, треба зробити сьогодні владі нашій, нам особисто і народу Росії для того, щоб заставити нашу владу і владу Росії знайти шляхи, знайти цей мир і припинити цю братовбивчу війну». Саме на репліку про «братовбивство» реакція людей була особливо гострою. Лунали вигуки «Ганьба!», «Геть!», і міському голові так і не вдалося завершити свого виступу. Втім, кілька слів із вибаченнями за свої слова чиновник все ж таки встиг сказати. Також він запевняв громаду, що невдало підібрав слова і не мав думки нікого образити.

Уже наступного дня, в понеділок, місцеві воїни АТО на чолі з головою спілки Іваном Журавльовим навідалися в кабінет до Олександра Гайдая. На робочому місці міського голови не було, та військові передали через працівника міськради вимогу, аби він офіційно вибачився на радіо та в пресі за слова, сказані на похороні їхнього побратима. Позицію керівника вони назвали «позицією зради» та зажадали, щоби він роз’яснив, яких поглядів дотримується щодо війни.

Таким чином, через два тижні після інциденту, міській голова дав пояснення, які від нього вимагали.

, Вибачився. Міський голова публічно перепросив за «братовбивчу війну», Надросся Online«Хочу офіційно заявити, що мав необережність висловитися і ні в якому разі не хотів нікого образити, – сказав він і навів пояснення своєму емоційному стану: — Просто був на таких емоціях, може, і перегрівся на сонці, дійсно. Ну, дійсно, такі випадки, такі умови, які передували цьому, вони викликали якусь напругу. Я повністю підтримую вас в тому, що бовкнув цю недоречність, але  в душі у мене не було, щоб когось образити, щоб акцентувати, що це якась не така війна».

«Сьогодні перед лицем цих хлопців, перед лицем вас, перед лицем тих, хто сьогодні стоїть там, на захисті рубежів, завдяки яким ми можемо сьогодні працювати, можемо ростити дітей, можемо планувати своє майбутнє, хочу ще раз попросити вибачення за те, що сталося. Обіцяю надалі бути обачнішим», — сказав він.

Пояснив мер і свою позицію по відношенню до війни з Росією:

«Це дійсно гібридна війна, яка приносить нам велике горе, гинуть наші сини, гинуть батьки».

Міський голова також розповів про допомогу, які надала міськрада в організації поховання воїна Олександра Бардалима, та  пообіцяв створити профільну раду при міській раді за участю воїнів АТО і солдатських матерів, щоб розглядати проблеми і пріоритетні питання в допомозі атовцям.

Ці пояснення не задовольнили присутніх повною мірою, вони зажадали чітко визначеної позиції міського голови, тож першим питанням від голови ГО «Ветеранів АТО Корсунщини» Івана Журавльова прозвучало: «Дайте відповіді на питання: чий Крим? яка в нас війна? чи Росія є агресором, чи ні?»

Однозначно, Крим – це Україна. Я дуже чудово розумію, що ми сьогодні втрачаємо для нас і наших громадян. Війна ця гібридна, і відповідно почалася з агресії, почалася з того, що забрали Крим, що почали зазіхати на інші території, — сказав Олександр Гайдай.

Вказали на недопрацювання міського голови щодо вшанування пам’яті полеглих воїнів й інші учасники зустрічі. Голова ГО «Солдатські матері Корсунщини» Тетяна Перетятько, мати загиблого Романа Сокуренка, зазначила: «По роду своєї діяльності ми їздимо по всій Україні і ми знаємо про ту турботу, яку виявляють інші міські ради сім’ям загиблих. Ми про таку турботу не можемо нічого абсолютно сказати у нас в Корсуні». Вона вказала на конфлікт із перейменуванням вулиці, якій дали ім’я Сергія Білоушенка, наголошуючи, що це особисте недопрацювання міського голови. Нагадала, що в місті досі немає місць, де були б представлені портрети загиблих воїнів, дорікнула, що «за 5 років ніхто не поцікавився, як живуть сім’ї загиблих».  «Не ми вас повинні турбувати, а Ви про нас повинні турбуватися. Ми розраховуємо, що Ви зробите висновки, зустрінетеся з нами, і ми виробимо спільну стратегію», — зазначила Тетяна Перетятько.

, Вибачився. Міський голова публічно перепросив за «братовбивчу війну», Надросся OnlineСказали своє слово і мама Сергія Білоушенка Руслана Юріївна та його бабуся Олена Володимирівна, наголосивши: «Якщо будете пам’ятати наших дітей — нам буде легше жити». Побажання прислухатися до цих зауважень, виробити врешті власну позицію в принципових питаннях щодо ставлення до пам’яті загиблих воїнів висловили й інші учасники зустрічі.

, Вибачився. Міський голова публічно перепросив за «братовбивчу війну», Надросся OnlineВтім коли обговорення проблеми звелося до розмов про наявність і брак фінансів, недоречність таких розмов викликала невдоволення присутніх, і вони почали покидати залу. Потому зустріч завершилася.

Світлана ПЕРЕЦЬ

- Реклама -

КОМЕНТУВАТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

- Реклама -

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Юні корсунські науковці – серед переможців конкурсу захисту наукових робіт МАН

20 та 21 лютого 2021 року 18 учнів-членів МАН із ЗОШ № 1, ЗОШ № 2, ЗСШ № 5,...

Через місяць проїзд по місту може здорожчати до восьми гривень

На засіданні виконавчого комітету Корсунь-Шевченківської міської ради, що відбулося 24 лютого, обговорювалося питання вартості проїзду по місту, а також по маршруту «Автостанція – Гарбузин». Так,...

Танцпара із Корсуня здобула чемпіонський титул та звання майстрів спорту

Нікіта Якубовський і Дарія Дяченко – танцювальна пара юних і талановитих «зірочок» із Корсуня-Шевченківського – повернулась із перемогою з Чемпіонату Європи зі спортивних танців. Чемпіонат...

Чотири золота, срібло і дві бронзи: корсунські акватлоністи вибороли переможні медалі

Корсунські «золоті рибки» знову показали найвищі результати на турнірі із плавання. Відбувся Чемпіонат із акватлону в Черкасах 17-18 лютого. Наша команда на чолі із...

Танцколектив “JEM dance hall” побив власний рекорд переможних медалей

Навчальний рік для учасників танцювального колективу “JEM  dance hall”, як і для всіх хореографічних колективів країни, видався непростим. Адже тренувальний процес був «розірваний» локдаунами, а...
- реклама -

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

- Реклама -